جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

باند سرقت احشام در کرمانشاه متلاشی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

باند سرقت احشام در کرمانشاه متلاشی شد

باند سرقت احشام درکرمانشاه متلاشی شد

باند سرقت احشام با بیش از دو میلیارد و 300 میلیون ریال سرقت متلاشی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در این خصوص گفت: با وقوع چندین فقره سرقت احشام  از دامداران روستاهای شهرستان های استان، دستگیری سارقان در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وي افزود: کارآگاهان با بررسی پرونده سارقان سابقه دار و انجام يكسري اقدامات اطلاعاتي، فنی و آزمایشگاهی موفق به شناسایی خودرو 405  در این رابطه شدند.

 امان اللهی اظهار کرد: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که خودرو مذکور سرقتی است، اما در ادامه تلاش ها کارآگاهان و فعال نمودن منابع اطلاعاتی، موفق به شناسایی  سرباند سارق در یکی از استان های همجوار شدند.

فرمانده انتظامی کرمانشاه عنوان کرد: با اعزام اکیپی از ماموران به محل اختفای سارق و تحت نظر قرار دادن محل های رفت و آمد وی، در یک عملیات غافلگیرانه فرد سرکرده به همراه خودرو دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد.

وی گفت: متهم در ابتدا منکر هر گونه سرقت بود، اما با توجه به دلایل و مستندات چاره ای جز اعتراف نداشت و به 17 فقره سرقت احشام و سرقت یک مغازه اعتراف و با دستور مرجع قضایی روانه زندان شد.

 امان اللهی تصریح کرد: با توجه به تشابه و شیوه  و شگرد در سرقت احشام در چندین شهرستان استان متهم مجدد تحت بازجویی عملی و فنی پلیس قرار گرفت و این بار سارق به 29 فقره سرقت دیگر با همدستی سه نفر از دوستانش اعتراف کرد.

این مسئول انتظامی با اشاره به شناسایی تمامی مالباختگان بیان کرد: در این سرقت ها 412 راس احشام به سرقت رفته که بنا به نظر کارشناسان ارزش  این احشام بیش از 2 میلیارد و 300 میلیون ریال می باشد.

وی افزود: تعدادی از احشام سرقتی کشف و به صاحبان آنها تحویل و تلاش برای دستگیری دیگر سارقان از سوی پلیس ادامه دارد.