رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

باید آگاهی‌ دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی را افزایش داد - نمایش محتوای خبر

 

 

باید آگاهی‌ دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی را افزایش داد

باید آگاهی‌ دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی را افزایش داد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بر لزوم بالا بردن آگاهی‌ دانش‌آموزان در خصوص آسیب‌های اجتماعی و به ویژه مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سلیمان محبی در حاشیه مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دائمی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان که امروز(23 آذر) با حضور رئیس اداره فرهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در محل کانون فرهنگی تربیتی امید شهر کرمانشاه برگزار شد، هدف از برپایی این نمایشگاه که به صورت تصویر، عکس و کتاب است را تلاش در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در دانش‌آموزان عنوان و ابراز امیدواری کرد: برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها بتواند نقش مهمی در شناخت هر چه بیشتر دانش‌آموزان با آسیب‌های اجتماعی داشته باشد. محبی از اولیاء، مربیان و دانش‌آموزان به عنوان سه گروه هدف این نمایشگاه یاد کرد که توانمندسازی آنها در برنامه‌های آموزش و پرورش قرار دارد و تاکید کرد: آشنایی بیشتر با آسیب‌های اجتماعی و به طور خاص مواد مخدر در جهت بالا بردن مصونیت دانش‌آموزان در برابر آسیب های اجتماعی ضرورت دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با اشاره به موقعیت جغرافیایی خاص کشورمان و قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر گفت: همین مساله لزوم بالا بردن آگاهی‌ افراد در برابر آسیب‌های اجتماعی و به ویژه مواد مخدر را بیشتر کرده است.

محبی در ادامه با اشاره به تغییر شکل مدام مواد مخدر و درآمدن به اشکال قرص، شربت، آدامس و... گفت: در چنین شرایطی اهمیت آگاهی رسانی به شهروندان و به ویژه دانش‌ آموزان بیشتر می‌شود.

وی در ادامه از دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور یاد کرد و با تاکید بر اینکه هزینه‌ پیشگیری از ابتلا به اعتیاد خیلی کمتر از هزینه‌های درمان آن است، گفت: آموزش و پرورش در کنار تعلیم و تربیت دانش‌آموزان وظیفه توانمندسازی آنان در برابر آسیب‌های اجتماعی را هم بر عهده دارد.

محبی بر لزوم آموزش مهارت نه گفتن به کودکان ونوجوانان در جهت بالا بردن میزان مصونیت آنها در مواجهه با گروه همسالان تاکید کرد و گفت: باید مهارت "نه گفتن" را به کودکان و نوجوانان آموزش داد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه با بیان اینکه این دومین نمایشگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که در استان گشایش یافته، گفت: اولین نمایشگاه در فرهنگیان فاز دو شهر کرمانشاه راه‌اندازی شده است. همچنین یک نمایشگاه سیار اتوبوسی نیز در استان در این زمینه فعالیت دارد که هر از گاهی در مدارس حضور پیدا کرده و در زمینه بالا بردن آگاهی‌ دانش‌آموزان فعالیت می‌کند.