سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

باید برای ساماندهی صنوف آلاینده شهر یک میلیون نفری کرمانشاه کاری کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باید برای ساماندهی صنوف آلاینده شهر یک میلیون نفری کرمانشاه کاری کرد

باید برای ساماندهی صنوف آلاینده شهر یک میلیون نفری کرمانشاه کاری کرد

استاندار کرمانشاه خواستار ساماندهی جدی صنوف آلاینده و نامتناسب با زیست شهری کرمانشاه شد و گفت: باید برای ساماندهی صنوف فنی و آلاینده شهر یک میلیون نفری کرمانشاه کاری کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رارانی در نشست مشترک با نمایندگان اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی کرمانشاه که امروز(14 آذر) برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای کرمانشاه ایجاد شهرک مشاغل آلاینده است که در گذشته تجربه‌های ناموفقی در این خصوص در کرمانشاه وجود داشته است.

وی ادامه داد: زمان آن رسیده که برای ساماندهی مشاغل فنی و آلاینده شهر یک میلیون نفری کرمانشاه کار جدی صورت گیرد و تنها در این صورت است که کرمانشاه می‌تواند به نقطه اوج قدرت و مرکزیت خود در منطقه غرب کشور با جمعیت حدود 10 میلیون نفر برسد. استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه ساماندهی مشاغل فنی باید به یک خواسته عمومی بین همه مردم و مسئولین تبدیل شود، یادآور شد: حتی اگر لازم باشد باید در این خصص قسم‌نامه امضا کنیم.

به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه، باید ستادی برای انتقال صنوف آلاینده شهر کرمانشاه تشکیل شود که مسئولیت آن با استانداری باشد و سایر دستگاه‌های مربوط نیز عضو این ستاد باشند و جلسات ستاد نیز هر 15 روز یکبار به صورت مستمر برگزار شود.

رازانی در خصوص ایجاد "بازار شب" برای شهر کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: باید دید ایجاد این بازار به نفع بازاریان هست و اصناف با ایجاد آن موافقند، یا نه.

وی در ادامه از مشکلات مالیاتی اصناف کرمانشاه نیز یاد کرد و افزود: مصوبه‌ای برای مالیات ترجیحی به غیر از معافیت‌هایی که برای مناطق کمتر توسعه یافته و شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته شده نداریم و اگر قرار باشد برای کرمانشاه و استان‌های مشابه تعرفه مالیات ترجیحی وضع شود باید لایحه آن توسط دولت تنظیم و سپس در مجلس تصویب شود که این کار در عمل شدنی نیست.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دستگاه مالیاتی معارض مردم نیست، افزود: از عملکرد این دستگاه راضی هستیم و فکر نمی‌کنیم فشار زیادی به مردم وارد کرده باشد.

رازانی در ادامه از شرایط مالی کشور هم یاد کرد و گفت: زمانی سه میلیون بشکه نفت را برای 30 میلیون نفر جمعیت آن هم با نیازهای محدود می‌فروختیم و حالا حتی کاهش نفت تا یک میلیون بشکه را نیز داشته‌ایم، آن هم برای 80 میلیون نفر جمعیت با این همه نیاز.

وی گفت: در چنین شرایطی راهی جز تعامل با بخش خصوصی باقی نمی‌ماند که بازاریان که یکی از نهادهای ریشه‌دار و معتمد مردم و دولت هستند، در این بین نقش بسزایی دارند.