رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

باید بپذیریم در آسیب های اجتماعی سیاست روشنی نداشتیم - نمایش محتوای خبر

 

 

باید بپذیریم در آسیب های اجتماعی سیاست روشنی نداشتیم

رییس سازمان بهزیستی کشور امروز در کرمانشاه عنوان کرد: توسعه کمی و کیفی اورژانس اجتماعی از برنامه های مهم سازمان بهزیستی است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه،انوشیروان محسنی بند پی رییس سازمان بهزیستی کشور در سفرش به کرمانشاه گفت : باید بپذیریم در آسیب های اجتماعی سیاست روشنی نداشتیم وی همچنین افزود :سیاست مبتنی بر نرم افزار در این امر لحاظ نشده بود و بیشتر در حوزه سخت افزار کار کردیم. محسنی بند پی به توجه دولت تدبیر و امید به این مقوله اشاره کرد و گفت : دولت با درک عمیق از سلامت اجتماعی داشت سازمان بهزیستی را موظف به تدوین سه برنامه جدید کرد که بتواند در این راه گام موثری بردارد ما در گام نخست همه اقدامات را در راستای پیشگیری از آسیب ها و مشکلات قرار دادیم .

برنامه محور و هدفمند سعی کردیم رو به جلو پیش برویم در گام بعدی غربال گری و شنوایی سنجی بیش از یک میلیون کودک را آغاز کردیم و در نهایت جلوگیری از ناشنوایی بیش از 10 هزار کودک در سه سال گذشته را در کارنامه خود ثبت کردیم .

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود :هم اکنون بر روی رشد و تکامل کودکان کار می کنیم و کارهای فرهنگی را در اولویت این سازمان گذاشته ایم، تمام استراتژی سازمان اولویت دادن به پیشگیری است و در همین راستا در 14 شهر در استان کرمانشاه تا پایان سال اورژانس اجتماعی راه اندازی خواهیم کرد وی در ادامه تصریح کرد :حرفه آموزی، اشتغال،افزایش مهارتهای زندگی از اولویت هایسازمان بهزیستی است و در این مقولهاستان کرمانشاه یک استان ویژه برای این سازمان محسوب می شود و تقریبا هر سه ماه یکبار این استان رصد می شود.

وی همچنین از اعطای یک میلیارد تومان اضافه برای اشتغالو توسعه مراکز ماده 15 و 16 خبر داد و گفت : خط 1480 را بنا بر این دارین تا ظرفیت آنرا دو برابر کنیم تا در امر مشاوره بیشتر به مردم فعالتر عمل کنیم . و بنا داریم انشا الله تا 5 مرکز اورژانس اجتماعی را حداکثر تا در اردیبهشت ماه سال 96 در استان کرمانشاه افتتاح کنیم .