جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

باید در جشن های دهه فجر پیام انقلاب را به نسل جوان رساند - نمایش محتوای خبر

 

 

باید در جشن های دهه فجر پیام انقلاب را به نسل جوان رساند

باید در جشن های دهه فجر پیام انقلاب را به نسل جوان رساند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه بر لزوم مردمی‌تر برگزار کردن جشن‌های دهه فجر امسال تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عباس سروری در اولین جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمانشاه که امروز(هفتم دی) برگزار شد، با اشاره به اینکه برنامه‌های دهه فجر امسال باید با کارهای نو، خلاقانه و تاثیرگذار همراه شوند، اظهار کرد: باید با برگزاری مطلوب ویژه برنامه‌های دهه فجر، دهه چهارم انقلاب را با شکوه بیشتری آغاز کنیم.

سروری با بیان اینکه باید مردم را در برپایی جشن‌های انقلاب سهیم کنیم، تصریح کرد: برنامه‌های دهه فجر امسال باید فراگیرتر و مردمی ‌تر برگزار شوند و همه شهر و کوچه و بازار را باید درگیر برگزاری برنامه‌های دهه فجر کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه سپس خواستار پای کار آمدن مساجد به شیوه جدید شد و از متولیان امور مساجد خواست تا برای برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه فجر در مساجد با حضور خانواده‌های شهدای مساجد و مسئولان برنامه‌ریزی کنند.

سروری با بیان اینکه در سالهای قبل از انقلاب و نیز در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی ایران کارهای زیادی در مساجد انجام می‌گرفت، تاکید کرد: باید شور و نشاط آن روزها را به مساجد بازگردانیم. رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در ادامه همه ادارات، دستگاه‌ها و نهادها را ملزم به برنامه‌ریزی برای برگزاری جشن‌های انقلاب دانست و تاکید کرد: هیچ نوع کم‌کاری در برگزاری برنامه‌های دهه فجر پذیرفتنی نیست.

وی همچنین از نهادها و ارگان‌های مختلف خواست تا از برگزاری برنامه‌های حاشیه‌ای، سطحی و بی تاثیر صرف نظر کنند.

سروری با تاکید بر اینکه همه اقشار و صنوف باید برای برگزاری متنوع جشن‌های دهه فجر برنامه‌ داشته باشند، اظهار کرد: باید فضا سازی جشن های انقلاب را در میادین و ورودی شهرها داشته باشیم. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، بر اهمیت برگزاری مطلوب جشن های انقلاب تاکید کرد. وی افزود: برگزاری باشکوه برنامه‌های دهه فجر چشم دشمنان داخلی و خارجی را کور خواهد کرد.

سروری در ادامه با اشاره به وجود حساسیت‌های زیاد در کشور در برگزاری مراسم دهه فجر اظهار کرد: در استان کرمانشاه تنوع مذاهب و فرق داریم و از این حیث باید برای حضور پرشور و پای کار آمدن مردم اهل تسنن، اهل حق، اقلیت‌های مذهبی و... برنامه‌ریزی شود. وی همچنین از دست‌اندرکاران برگزاری جشن‌های انقلاب خواست تا تلاش کنند پیام انقلاب را به نسل جوان که شناخت درستی از انقلاب ندارند، برسانند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه با اشاره به تصور دشمنان داخلی و خارجی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر کم فروغ شدن چراغ انقلاب در گذر زمان، اظهار کرد: دشمنان در ابتدا انقلاب ما را مقطعی و دوام آن را چهار تا پنج ساله پیش‌بینی و بعدها این پیش‌بینی‌ها 10 ساله و 20 ساله شد و آنها این پیش بینی‌ها و خیال‌پردازی‌های خود را ادامه داده و خواهند داد و به خیال باطل خود روزی شاهد کم شدن فروغ انقلاب خواهند شد و اینها را باید به نسل جوان انتقال داد.

سروری در ادامه با اشاره به مقارن شدن 22 بهمن امسال با روز جمعه، افزود: امسال در شهر کرمانشاه دو مسیر راهپیمایی منتهی به مسجد جامع خواهیم داشت و راهپیمایی 22 بهمن به نماز جمعه ختم خواهد شد.