جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

باید سهم استان از جذب گردشگران بسیار بیشتر از آمار موجود باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

باید سهم استان از جذب گردشگران بسیار بیشتر از آمار موجود باشد

استاندار کرمانشاه از عملکرد شهرداری در خصوص ساماندهی و زیباسازی ورودی های شهر کرمانشاه برای ایام نوروز انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در سومین جلسه ستاد خدمات سفر استان که امروز( 15 اسفند) در استانداری برگزار شد اظهارکرد: در بازدیدی که اخیرا از ورودی های شهر کرمانشاه به ویژه ورودی کرمانشاه از مسیر اسلام آبادغرب داشتم، به نظر نمی آید که هیچگونه کار خاصی در این ورودی صورت گرفته باشد.

وی ادامه داد: همچنین ورودی کرمانشاه از مسیر قزانچی نیز دچار آشفتگی هایی است که باید شهرداری کرمانشاه در این دو مسیر ورودی اقدامات بیشتر و اثربخش تری را انجام دهد.

استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه در قسمت ورودی از سمت بیستون و در واقع کریدور گردشگری بیستون به کرمانشاه نیز هنوز کار خاصی انجام نشده و در این مدت تغییر خاصی در این مسیر ایجاد نشده است.

رازانی تاکید کرد: شهرداری موظف است حداقل برای ایام نوروز ورودی شهر را به شکلی آراسته کند که از منظر گردشگران ورودی به استان زیبا و آراسته باشد.

وی افزود: خوشبختانه طی سالیان اخیر قدرت خرید، هزینه کردن و سفر رفتن اقشار مختلف مردم بالا رفته و هر خانواده ای در طول سال مسافرتهایی را انجام می دهد که ما نیز وظیفه داریم سهم بیشتری از این مسافرت ها را به سمت استان کرمانشاه سوق دهیم. استاندار کرمانشاه گفت: منطقه غرب کشور موقعیت ممتازی برای سفر به ویژه در ایام نوروز دارد که باید با اتخاذ تدابیری سهم استان خود را در امر جذب گردشگر افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه همه خوبی های موجود برای جذب گردشگر شامل آثار تاریخی، طبیعی، فرهنگی، سوغات، غذاهای متنوع و ... را دارد، گفت: برای جذب گردشگر بیشتر به استان مستلزم داشتن آمار از وضعیت موجود هستیم که بتوانیم بر اساس آن برنامه ریزی دقیق تری برای جذب گردشگر بیشتر به استان داشته باشیم.

رازانی خاطرنشان کرد: ظرفیت های گردشگری استان کرمانشاه به ما می گوید که باید سهم و جایگاه ما از منظر جذب گردشگر بسیار بیشتر از وضعیت کنونی باشد.

وی تاکید کرد: باید جلسات ستاد خدمات سفر را بعد از ایام نوروز نیز برای جذب حداکثری گردشگران در ایام تابستان به صورت مستمر ادامه دهیم.

استاندار کرمانشاه ضمن تاکید بر معرفی بیشتر جاذبه های استان در رسانه های سراسری گفت: باید به هر طریق ممکن استان کرمانشاه را به ایرانیان و چه بسا به جهانیان بشناسانیم و در این بین باید از ظرفیت رسانه ملی، روزنامه های سراسری و به صورت ویژه فضای مجازی حداکثر استفاده را ببریم.

وی خاطرنشان کرد: تجربه برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی در کرمانشاه که در واقع یک حرکت بی نظیر بود باعث شد که در سراسرکشور و چه بسا خارج از کشور بارها نام کرمانشاه به نیکی برده شود.

رازانی تصریح کرد: رییس جمهور روز گذشته در جمع ورزشکاران از شخصیت مردم کرمانشاه به وجد آمده بود و این شخصیت برتر مردم کرمانشاه را به رخ جهانیان کشاند و این یک اتفاق بسیار بزرگ و ارزشمند برای ما بود.