جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

باید سیاست‌ها و مدیریت‌ها را با قرآن عجین کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

باید سیاست‌ها و مدیریت‌ها را با قرآن عجین کنیم

باید سیاست‌ها و مدیریت‌ها رابا قرآن عجین کنیم

امام جمعه کرمانشاه گفت: باید دل‌ها، زندگی‌ها، ریاست‌ها، سیاست‌ها و مدیریت‌ها را با قرآن عجین کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علماء در مراسم اختتامیه مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه که امروز(13 شهریور) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر برخورداری قرآن کریم از قوت و استحکام گفت: دشمنان اسلام از ابتدای نزول قرآن و در طول 1400 سال گذشته برای ضربه زدن به این کتاب آسمانی طرح‌ها و برنامه‌های زیادی داشتند، اما با وجود تمام دشمنی‌ها و کینه‌ورزی‌ها نتوانستند کاری کنند و حتی یک "واو" آن را جابجا کنند.

آیت‌الله علماء افزود: اقتدار اسلام سبب شده تا دشمنان این دین آسمانی با تمام توان خود به مقابله با آن برخواسته و برای ضربه به این کتاب آسمانی برنامه‌ریزی کنند، اما کار به جایی نبرده و امروز قدرت‌های بزرگ دنیا تسلیم منطق قرآن کریم هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به اعجاز قرآن کریم داشت و افزود: اینکه بعد از گذشت 1400 سال از نزول این کتاب آسمانی کوچکترین اشکالی بر آن وارد نبوده نشان از اعجاز این کتاب آسمانی دارد.

آیت‌الله علماء قرآن را برنامه و دستورالعمل محکم برای زندگی انسان‌ها برشمرد و افزود: اگر انسان‌ها در مراحل مختلف زندگی خود این کتاب آسمانی را مبنای زندگی خود قرار دهند و بر مبنای آموزه‌های آن حرکت کنند، در مسیر سعادت و خوشبختی قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه با اشاره به لزوم عمق‌بخشی به جلسات قرآنی در راستای قرآنی‌تر شدن فضای جامعه گفت: باید برای حضور دبیرستانی‌ها، دانشگاهی‌ها و... در برنامه‌های قرآنی برنامه‌ریزی شود و از این طریق جوانان را مجذوب برنامه‌های قرآنی کنیم.

آیت‌الله علماء در ادامه با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی خانواده‌ها برای قرآنی‌ترکردن فضای زندگی خود گفت: اگر قرآن با زندگی انسانها عجین شود موج آن آرام‌آرام همه جا را در بر خواهد گرفت.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه هرچه روی قرآن و شئون قرآن کار کنیم باز هم کم است، گفت: باید دل‌ها، زندگی‌ها، ریاست‌ها، سیاست‌ها و مدیریت‌ها را با قرآن عجین کنیم، چراکه رمز موفقیت نظام اسلامی در این مهم است.

آیت‌الله علماء در ادامه با اشاره به اهمیت کار فرهنگی از دیدگاه مقام معظم رهبری گفت: اهمیت کارهای فرهنگی نزد ایشان تاجایی است که حتی اقتصاد نیز در سایه کار فرهنگی معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

وی افزود: اگر امور فرهنگی جا بیافتد تمامی مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... که در گوشه و کنار کشور به آن برمی‌خوریم، رفع خواهد شد.