سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

باید شان و کرامت وکیل در جامعه حفظ شود - نمایش محتوای خبر

 

 

باید شان و کرامت وکیل در جامعه حفظ شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: باید شان و کرامت وکیل در جامعه حفظ گردد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء در دیدار هيات مدیره کانون وکلای دادگستری، پيشكسوتان و جمعي از وكلاي استان که به مناسبت شصت و چهارمین سالروز استقلال كانون های وكلا و روز وكيل مدافع صورت گرفت، اظهارکرد: وکلای دادگستری نعمت بزرگی برای جامعه هستند.

وی ادامه داد: کار وکالت همانند کار قضاوت بسیار حساس و سخت است و وکلا باید به راستی مظهر اسم وکیل که از اسماء الهی است، باشند. نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه نقش وکیل در جامعه بسیار لازم و ضروری است و حضور وکلا در موارد متعددي از پایمال شدن حق جلوگیری می کند، تاکید کرد: نقش وکلا در جامعه باید تبیین شود. آیت الله علماء همچنین بر حفظ شان و کرامت وکیل در جامعه تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه افزود: تاکید اسلام بر سلامت است، بنابراین باید سعی شود در تمام امور حق و عدالت رعایت گردد و تمام کارها را با سلامت کامل انجام دهیم.

در اين نشست بابک عزیزی رییس كانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه نیز با اشاره به نقش وکیل دادگستری به عنوان حافظین عدالت در دادرسی منصفانه و راهنمایان قضات در رسیدگی به پرونده های قضایی، به بيان برخی دغدغه ها و مشكلات جامعه وكالت كرمانشاه پرداخت .

قنبری نایب رئیس کانون و اسدی عضو هیات مدیره و برخی از وکلا پیشکسوت نيز مشکلات موجود وکلا را در خصوص استقلال و جايگاه وكيل و حفظ شان وكلا و مشكلاتشان در مراجعه به دادسرا و دادگستري استان بيان کرده و از نماینده ولی فقیه در استان تقاضاي حمايت و معرفي جايگاه و نقش وكيل از طريق تريبون نماز جمعه را داشتند.