رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

باید نسل جوان را با آثار شوم اعتیاد آشنا کنیم - نمایش محتوای خبر

 

 

باید نسل جوان را با آثار شوم اعتیاد آشنا کنیم

آثار شوم اعتیاد

استاندار کرمانشاه گفت: دستگاه‌های ذیربط باید تلاش لازم را در راستای آگاهی بخشی به نسل جوان جامعه در خصوص عواقب سوء و پیامدهای شوم ناشی از اعتیاد و مواد مخدر بکار گیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس ابراهیم رضایی بابادی در جلسه شوراهی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: باید با هشدارهای لازم نسل نوجوان و جوان جامعه را با آثار شوم و ویرانگر اعتیاد آشنا کرد و ضروری است که این موضوع در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: هر چه دانش آموزان و جوانان با کارهای ابتکاری آشنا شوند و آگاهی مناسبی از آثار شوم مواد مخدر داشته باشند، به همان اندازه تاثیر مواد مخدر در جامعه نیز کمتر خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: باید واقعیت‌های جامعه به درستی مورد توجه قرار گیرند و بر اساس آن برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

 رضایی ادامه داد: آموزش و پرورش موظف است در راستای آگاهی بخشی و ارائه آموزش‌های لازم به نسل جوان اقدامات موثری انجام دهد و نسل جوان با کسب هشدارهای لازم در جریان عواقب شوم پدیده اعتیاد قرار گیرد.

وی تصریح کرد: فرمانداریهای استان باید برنامه‌های کمی خود را برای سال 1394 تا پایان سال جاری ارائه دهند و با توجه به ظرفیت‌های موجود فرهنگی، اقدامات پیشگیرانه در برنامه ریزی‌ها به صورت جدی لحاظ شود.

رضایی گفت: در بحث مبارزه با مواد مخدر به لحاظ اینکه موضوع بسیار حساس و مهمی است، با هیچ مدیر و مسئولی مماشات نخواهیم داشت و چنانچه مشخص شود که مسئولی در این زمینه کوتاهی داشته بی درنگ فرد جایگزین وی را معرفی خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه گفت: با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی می توان نسبت به حل مشکل پدیده اعتیاد در جامعه اقدام کرد، لذا این موضوع برای سال آینده باید به عنوان یک برنامه تاثیرگذار اجرایی و مورد پیگیری قرار گیرد.

وی بیان داشت: برای سال آینده در زمینه مبارزه با مواد مخدر به طرح هایی اعتبار تخصیص پیدا می کند که راهگشا و مبتنی بر فرهنگ سازی و اقدامات گسترده در راستای آگاهی به عموم جامعه باشند.

رضایی در پایان گفت: باید با توجه به ظرفیت های موجود و استفاده از تجارب مدیریتی که در استان وجود دارد اقدامات تاثیرگذار و گسترده تری در بحث مبارزه با مواد مخدر با لحاظ نمودن بحث آموزش، آگاهی بخشی و برنامه های پیشیگیرانه مورد پیگیری قرار گیرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان برای مبارزه با پدیده مواد مخدر و اعتیاد گفت: خوشبختانه استان کرمانشاه در ده ماهه سال جاری در برآیند کل شاخص ها و بررسی تمامی آیتم‌های در نظر گرفته شده به عنوان استان اول شناخته شده است.

علی شمشیری گفت: برنامه‌ها را در سال آینده با جدیت و شدت بیشتری ادامه می دهیم.