جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

باید نسل جوان را با آرمان شهدا آشنا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باید نسل جوان را با آرمان شهدا آشنا کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با تاکید بر اهمیت آشناسازی نسل جوان با اهداف و آرمانهای شهدا گفت: باید نسل جوان به خصوص دانش‌آموزان را با شهدا آشنا کرد، چراکه پرداختن به این مهم می تواند در نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اثرگذار باشد.

حجت الاسلام هادی عسگری به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اینکه امنیت کنونی کشور مرهون خون شهدا است، اظهار کرد: امنیت کنونی کشور در سایه جانفشانی‌ شهدا، ازخود گذشتگی‌ جانبازان و رشادتهای رزمندگان حاصل شده و لذا باید قدردان شهدا و خانواده‌های آنها باشیم. عسگری تاکید کرد: اگر صبوری‌ خانواده های شهدا نبود، شاید امروز امنیت کنونی بر کشور حاکم نبود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه پاسداشت شهدا را پاسداشت ارزش‌ها عنوان و بر لزوم توجه به این مهم در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به برنامه‌های روز شهید در استان داشت و افزود: امروز (22 اسفند) زنگ ایثار در 22 مدرسه شاهد سطح استان نواخته شد و امیدواریم برگزاری چنین برنامه‌هایی بتواند در آشنا کردن دانش آموزان امروز به عنوان آینده سازان فردای کشور با فرهنگ ایثار و شهادت اثرگذار باشد.

وی افزود: همچنین به مناسبت روز شهید مسابقه "نامه به یک شهید" با شرکت سه هزار نفر از دانش آموز استان برگزار شد. ویزیت رایگان توسط ۲۲ پزشک ایثارگر در روز ۲۲ اسفند، غبار روبی مزار شهدا، دیدار با خانواده های شهدا، برگزاری اردوی همسران شهدا و ایثارگران، تعویض تصاویر شهدا در سطح استان و توزیع 22 هزار نهال در 9 ایستگاه در سطح شهر کرمانشاه از دیگر برنامه‌های روز شهید در استان کرمانشاه بودکه عسگری از آنها یاد کرد.

عسگری در ادامه با اشاره به نامگذاری 22 اسفند به نام روز شهید در تقویم رسمی کشور، اظهار کرد:خیلی از مردم اطلاعی از این نامگذاری ندارند و بر اساس نظر سنجی‌های صورت گرفته در سال گذشته کمتر از نیمی از مردم از این روز خبر داشته‌اند.