رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

باید کار تعاونی را جدی‌تر بگیریم - نمایش محتوای خبر

 

 

باید کار تعاونی را جدی‌تر بگیریم

باید کار تعاونی را جدی‌تر بگیریم

استاندار کرمانشاه گفت: مجموعه مدیریتی استان در زمینه برطرف کردن مشکلات تعاونیها از هر آنچه که در توان دارد، مضایقه نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، اسدالله رازانی در دیدار با تعاونگران استان که به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه کار تعاونی با فرهنگ و آئین ما سازگار است، گفت: اگر کار تعاونی از ناحیه مردم و دستگاه‌های اجرایی و دولتی کمی جدی‌تر گرفته شود، تعاون می‌تواند جزو بخش‌های موفق باشد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در دین اسلام روی کار جمعی سفارش زیادی شده است، گفت: رویکرد دین اسلام یک رویکرد جمعی و اجتماعی است و بیشتر دستورات و احکام و فروعات این دین آسمانی از نمازهای یومیه و روزه و حج گرفته تا امر به معروف و نهی از منکر و تعاون ماهیت اجتماعی دارند.

رازانی با تاکید بر اینکه تعاون یک کار جمعی است و چون بدون زمینه فرهنگی کارها خیلی موفق نمی شود، گفت: با توجه به رویکرد فرهنگی منطقه باید به تعاون که روح جمعی دارد، اهمیت داد.

رازانی در ادامه با اعلام آمادگی همکاری و تعامل با تعاونگران افزود: برای رفع مشکلات ساختاری باید یک مجموعه کارها صورت گیرد، لذا باید همه بخش ها بخصوص بخش تعاونی در این زمینه به‌کار گرفته شوند و مجموعه مدیریتی استان نیز اعلام آمادگی می کند در زمینه برطرف نمودن مشکلات تعاونیها از هر آنچه که در توان دارد، مضایقه نکند.

وی با اشاره به فعالیت کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و کارگروه توسعه تعاون در استان گفت: خیلی از مشکلات و مسائل گفته شده تعاونی ها از جمله مصرف تولیدات داخلی استان، بیمه‌ها و معافیت‌ها را می توان با برنامه ریزی در این کارگروه ها مطرح و کارگشایی کرد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به فعالیت تعاونی مرزنشین استان گفت: از ابتدای امسال مبلغ 60میلیارد ریال به حساب مردم مرزنشین استان بعنوان حق کوله بری واریز شده و با این رویکرد جدید در تعاونی های مرزنشین هر خانوار در شهرها و روستاهای مرزی مبلغ 150میلیون تومان دریافت کرده است.

داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای دولت و تدبیر در حوزه تعاون در استان کرمانشاه گفت: تشکیل 122تعاونی جدید با 4061 عضو و 2041 نفر اشتغالزایی از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان کرمانشاه است.

یاوری ضمن اشاره به تعداد تعاونی های فعال استان گفت: 2879 تعاونی با اشتغال35 هزار و 572 نفر در 14 گرایش که بیشترین آنها بخش خدمات می باشد در استان فعالیت دارند.

تشکیل دو شرکت تعاونی توسعه شهرستانی، دبیر کمیته راهبردی منطقه غرب کشور، تشکیل کارگروه توسعه تعاون، برگزاری جشنواره تعاونی های برتر، تشکیل تعاونی تجارت منطقه غرب با محوریت اتاقهای تعاون منطقه غرب و اجرای برنامه های ترویجی و آموزشی تعاونی ها و انعقاد تفاهم نامه های با دستگاههای اجرایی در خصوص توسعه تعاونی ها بمنظور ایجاد اشتغال پایدار از دیگر از اقدامات و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در استان کرمانشاه بود که یاوری به آنها اشاره کرد.

گفتنی است: در این نشست جمعی از تعاونگران استان به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.