رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

بایگانی الکترونیکی 140 هزار اسناد سجلی در گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

بایگانی الکترونیکی 140 هزار اسناد سجلی در گیلانغرب

بایگانی الکترونیکی 140 هزار اسنادسجلی در گیلانغرب

رئیس اداره ثبت احول گیلانغرب از اتمام بایگانی الکترونیک اسناد سجلی در این شهرستان خبر داد و گفت: با تلاش های صورت گرفته 140هزار اسناد سجلی بصورت الکترونیکی بایگانی و ثبت شد.

علی غلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی اسناد سجلی از زمان راه اندازی نخستین اداره ثبت احوال در گیلانغرب در سال 1306 بصورت الکترونیکی بایگانی شده است.

وی از صدور بیش از 11هزار جلد شناسنامه جدید و کارت ملی هوشمند در این شهرستان خبر داد و اظهارداشت: از این تعداد 9 هزار جلد شناسنامه جدید روکش دار و2 هزار قطعه کارت ملی هوشمند در گیلانغرب صادر و به متقاضیان تحویل داده شد.
وی اضافه کرد: زیرساخت های لازم برای تسریع در صدور کارت ملی هوشمند و تعویض شناسنامه ها در این شهرستان تامین شده است و مشکلی در این زمینه نیست.
وی ثبت و نگهداری اطلاعات فردی در زمینه های مختلف سجلی، کارت سوخت، گواهینامه، کارت سلامت، کارت اشتغال و تحصیل، کارت تلفن، عابر بانک و هدفمندی یارانه ها را از جمله کارکردهای کارت ملی هوشمند عنوان کرد.
رئیس اداره ثبت احوال شمار واقعه ولادت ثبت شده از امسال تاکنون در گیلانغرب را 562 مورد ذکر کرد و اظهار کرد: واقعه ولادت ثبت شده از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن پنج درصد افزایش داشته است.
غلامی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 27 هزار و 438 مورد خدمات سجلی از جمله در زمینه درخواست های هیات حل اختلاف و تغییر نام و نام خانوادگی به مردم گیلانغرب ارائه شد.
وی از انجام طرح ده گردشی و ماموریت کارشناسات این نهاد به روستاها خبر داد و گفت: این طرح در هر ماه به مدت هشت روز در روستاها با هدف ارائه خدت به روستاییان در دست اجراست ضمن اینکه برای رفاه حال متقاضیان تمام خدمات بانکی مربوط به حساب های ثبت احوال با نصب سامانه مرتبط در محل اداره انجام می شود.
غلامی شمار واقعه ازدواج ثبت شد از ابتدای امسال تاکنون در گیلانغرب را 320 مورد اعلام کرد.
سازمان ثبت احوال در کشور در سال 1297 و در شهرستان گیلانغرب نیز این اداره در سال 1306 تاسیس شد و نخستین شناسنامه در این شهرستان نیز در سال 1306 به نام علی اعظمی صادر شد.
سوم دیماه بعنوان روز ثبت احوال نامگذاری شده است.
گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از 72 هزار نفر جمعیت دارد.