جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

با فروش پالایشگاه کرمانشاه به شدت مخالفیم - نمایش محتوای خبر

 

 

با فروش پالایشگاه کرمانشاه به شدت مخالفیم

با فروش پالایشگاه کرمانشاه به شدت مخالفیم

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع نمایندگان استان با فروش پالایشگاه کرمانشاه به شدت مخالفند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه سید قاسم جاسمی در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه که امروز(26 دی)در فرمانداری برگزار شد، به بحث فروش پالایشگاه کرمانشاه که از شب گذشته در رسانه‌ها منعکس شده اشاره کرد و گفت: مجمع نمایندگان استان و به‌ویژه سه نماینده کرمانشاه به شدت با این اتفاق مخالفند.

وی با اشاره به قیمت گذاری 180 میلیارد تومانی روی پالایشگاه کرمانشاه، گفت: این قیمت بسیار نازل است.

اگر فقط بخشی از تجهیزات این پالایشگاه را بفروشند بالای 180 میلیارد تومان منابع کسب خواهد شد و این در حالیست که اجناس موجود در این پالایشگاه بالای 200 میلیارد تومان ارزش دارند.

وی یکی از مهمترین پیامدهای واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی را بیکاری جمعیت کثیر شاغلین در این پالایشگاه دانست.

وی افزود: بهانه کسانی که می خواهند پالایشگاه را بفروشند نداشتن سوددهی و بدهکاری ببیش از دو هزار میلیارد تومانی این پالایشگاه است.

جاسمی پالایشگاه کرمانشاه را یکی از نمادهای استان کرمانشاه برشمرد و افزود: این پالایشگاه بعد از پالایشگاه آبادان دومین پالایشگاه با قدمت کشور است.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه از تصویب اختصاص بخشی از منابع کشور به استانهای مرزی درگیر جنگ در طول سالهای برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: امیدواریم تزریق این منابع بتواند شکاف توسعه‌ای رخ داده در استان به دلیل عدم جذب اعتبارات در سالهای دفاع مقدس را پر کند.

وی در ادامه با اشاره به فرصت دو هفته ای نمایندگان برای حضور در حوزه‌های انتخابیه افزود: باید در زمینه جذب اعتبارات تلاش کنیم و اگر این اتفاق نیافتد با آغاز سال جدید دیگر نخواهیم توانست هیچ اعتبار اضافه‌ای را جذب کنیم. جاسمی در ادامه با اشاره به غیر بومی بودن 38 نفر از مدیران استان، اظهار کرد: مزیت استفاده از مدیران بومی در این است که ریشه در این آب و خاک دارند و موظف به پاسخگویی و خدمت بیشتر خواهند بود

جاسمی از بیکاری و مشکل اشتغال به عنوان یکی از اصلی‌ترین مشکلات خانواده‌ها یاد کرد و افزود: بیکاری، آمار بالای طلاق، اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی را در پی داشته و باید برای مقابله با آن تدابیری اندیشیده شود.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت به تنهایی نمی تواند تمامی مشکلات را حل کند، امکانات و ساز و کارهای دولتی به تنهایی قادر به حل مشکلات نیستند و مقابله با آمار بالای بیکاری نیازمند همکاری، همراهی و مشورت است.

وی در ادامه قدرت چانه زنی نمایندگان را به مراتب بالاتر از مدیران و مسئولان عنوان کرد و از مدیران و مسئولان استان و به ویژه مدیران شهرستان کرمانشاه خواست تا مشکلات خود را برای مرتفع شدن با نمایندگان مطرح کنند.