سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

با "کیوی" از سکته مغزی جلوگیری کنید - نمایش محتوای خبر

 

 

با "کیوی" از سکته مغزی جلوگیری کنید

یک کارشناس ارشد طب سنتی مصرف "کیوی" را برای جلوگیری از سکته مغزی مفید می‌داند.

هانیه ناصری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به خواص میوه کیوی گفت: این میوه سرشار از ویتامین E و C است که هر دو می‌توانند در تقویت سیستم ایمنی و مقابله با استرس و پیری زودرس موثر باشند.

وی ادامه داد: کیوی در درمان محل زخم و جذب بیشتر آهن برای داشتن استخوان‌ها، رگ‌های خونی و دندان‌های سالم سودمند است. این کارشناس طب سنتی با بیان اینکه کیوی حاوی نوع نادر و فاقد چربیِ ویتامین E است، افزود: این ویتامین آنتی اکسیدانی است که به کاهش کلسترول و بهبود ایمنی بدن کمک می‌کند.

ناصری کیوی را سرشار از سرتونین دانست که تاثیر مفید بر فعالیت‌های گوارشی و قلبی و عروقی دارد، برای تقویت یادگیری، حافظه و آرامش روانی و همچنین کمک به تنظیم اشتها موثر است، می‌تواند به بهبود خواب کمک کند و در بهبود وضعیت هوشیاری به هنگام صبح نقش دارد.

وی معتقد است، مصرف دو عدد کیوی 30 میلی گرم منیزیم وارد بدن می‌کند که برای بهبود عملکرد ماهیچه‌ها و اعصاب و همچنین افزایش سطح انرژی مفید است.

این کارشناس ارشد طب سنتی با اشاره به اینکه میزان پتاسیم کیوی نسبت به موز 20 درصد بیشتر است، خاطرنشان کرد: مصرف کیوی برای کمک به تنظیم سطح فشارخون و کاهش شکل گیری سنگ کلیه و خطر سکته مغزی ضرورت دارد. به گفته ناصری کودکانی که در طول هفته پنج تا هفت عدد کیوی مصرف می‌کنند نسبت به افراد دیگر کمتر دچار خس خس سینه می‌شوند.

همچنین علائمی همچون کاهش تنگی نفس، خس خس شدید و سرفه‌های شبانه با مصرف کیوی پایین می‌آید. وی پیشگیری از نابینایی ناشی از افزایش سن را خاصیت دیگر کیوی دانست و تصریح کرد: کیوی از چشم‌ها در مقابل انواع مختلف آسیب‌های ناشی از مولکول‌های رادیکال آزاد حفاظت می‌کند. این کارشناس ارشد طب سنتی ادامه داد: از دیگر خواص کیوی عدم وجود چربی در آن و برخورداری از میزان بالای فیبر خوراکی است، این میوه برای افرادی که نیاز دارند قند خون خود را کنترل کنند انتخاب مناسبی است.

ناصری گفت: کیوی برای حفظ سلامت قلب، تنظیم دستگاه گوارش و کنترل سطح کلسترول خون و غلظت خون مفید است