سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

بحران‌های احتمالی قابل وقوع باید شناسایی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بحران‌های احتمالی قابل وقوع باید شناسایی شود

بحران‌های احتمالی قابل وقوع شناسایی شود

فرماندار کنگاور خواستار تشکیل یک بانک اطلاعاتی از بحران های احتمالی قابل وقوع در شهرستان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، شریف خسروی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کنگاور اظهار کرد: در هر نقطه ای از شهرستان که احتمال بروز بحران وجود دارد باید امکانات و آمادگی لازم برای مقابله با بحران فراهم و ایجاد شود .

خسروی تاکید کرد: باید یک بانک اطلاعاتی از بحران های احتمالی، امکانات و تجهیزات مورد نیاز در تمام ادارات تهیه و تیم بازرسی توسط هلال احمرتشکیل شود که ازامکانات و تجهیزات اعلام شده توسط ادارات مربوطه هر چند وقت یکبار بازرسی صورت گیرد.

فرماندار شهرستان کنگاور در ادامه با تقدیر از تلاش های مسولین ادارات در مهار آتش سوزی گردنه بید سرخ گفت: در مهار آتش سوزی گردنه بید سرخ کلیه مسولین ادارات با تمام توان در محل حاضر شدند ونمودی از بسیج سال 57 را به نمایش گذاشتند. در این عملیات سمت ودرجه مهم نبود، با حضور و همت عمومی از فاجعه عظیم برای شهر کنگاور جلوگیری شد.

فرماندار کنگاور در ادامه با اشاره به نکاتی جهت ارتقاء آمادگی برای مواجهه با بحران های احتمالی، گفت: کپسول های موجود در ادارات باید هر چند وقت یکبار مورد آزمایش قرار بگیرد و نواقص آنها برطرف شود تابتوانیم موقع حادثه از آنها به خوبی استفاده کنیم.

وی گفت:  کلاس های آموزشی برای دهیاران و مسولان هر چند وقت یکبار برگزار شود تا آمادگی های لازم ایجاد گردد. همچنین یک شماره پیامکی برای مدیریت بحران در نظر گرفته شود و به تمامی ادارت این شماره معرفی گردد  تا در صورت بروز حادثه ای سریع اطلاع رسانی شود .

فرماندار کنگاور تاکید کرد:وقتی رئیس مدیریت بحران با مسوولی تماس می گیرد باید سریع اقدام کند و در این رابط قصوری قابل قبول نیست .