رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

بخشی از خسارات وارده به معادن قیرطبیعی استان قابل پیشگیری بود - نمایش محتوای خبر

 

 

بخشی از خسارات وارده به معادن قیرطبیعی استان قابل پیشگیری بود

بخشی ازخسارات وارده به معادن قیرطبیعی استان قابل پیشگیری بود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه معتقد است، بخشی از خساراتی که به معادن قیرطبیعی استان وارد شده قابل پیشگیری بود.

مهندس رضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با تایید خسارات وارده به معادن قیرطبیعی گیلانغرب در پی بارش های چند وقت گذشته، اظهار کرد: بخشی از این خسارات قابل پیشگیری بود و به دلیل بی‌دقتی خود معدن داران رخ داد، زیرا می‌توانستد جلوی بخشی از خسارت ناشی از سیلاب را بگیرند.

وی ادامه داد: البته چون باران شدیدی در گیلانغرب داشتیم، بخشی از این خسارات هم اجتناب ناپذیر بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هنوز برآورد دقیق میزان خسارات انجام نشده و در مرحله جمع بندی است، عنوان کرد: این جمع بندی را در نهایت به شورای عالی معادن کشور ارسال خواهیم کرد.

به گفته این مسئول، تنها کاری که می‌توان برای معدن داران انجام داد این است که مهلتی برای پرداخت حقوق دولتی آنها گرفته شود که این امر در دست پیگیری است و امیدواریم از شورای عالی معادن نتیجه مثبت بگیریم.

رحیمی افزود: اکنون به دلیل شرایط بدی که معدن داران قیرطبیعی دارند از جمله رکود بازار و همچنین پایین آمدن قیمت قیرطبیعی، تلاش می‌کنیم به آنها کمک کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بخشی از راه دسترسی به معادن نیز دچار آسیب شده، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم از محل بودجه خود شهرستان‌ها برای این مشکل هم کاری انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه یادآور شد: پس از معادن قیرطبیعی، بیشترین معدنی که داریم معادن سنگ تزئینی است که اعلام خسارت چندانی در این خصوص نداشته ایم.