رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

بد قوارگی امروز کرمانشاه نتیجه تصمیمات غلط در گذشته است - نمایش محتوای خبر

 

 

بد قوارگی امروز کرمانشاه نتیجه تصمیمات غلط در گذشته است

بد قوارگی امروز کرمانشاه نتیجه تصمیمات غلط درگذشته است

استاندار کرمانشاه گفت: شهر کرمانشاه طی سالیان گذشته به تناوب دچار رها شدگی هایی بوده که حاصل آن پدیدآمدن یک شهر بی ریخت و بدقواره می باشدکه شرایط زندگی را برای مردم دشوار کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ دکتر رازانی در نشست مشترک با یک هیئت سرمایه گذار در حوزه شهری که با حضور معاون عمرانی استاندارو مدیریت شهری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: زندگی افراد سرشار از تقاضاها، نیازها و خواسته های متفاوتی است که انسان ها زمان بسیاری را صرف برقراری توازن میان آن ها می کنند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد:‌ در این میان انسان های خردمند توانایی بسیاری در برقراری توازن میان مسایل و عوامل مختلف دارند در حالیکه آدم های ضعیف تر ناتوان از برقراری یک توازن قابل قبول هستند.

در واقع بخش عظیمی از زندگی انسان در این برقراری اینتوازن ها خلاصه می شود. این مقام عالی استان حوزه شهری را یکی از عرصه های بسیار حساس مدیریتی توصیف کرد و گفت: متأسفانه در سالیان گذشته در حوزه مسایل شهری اشتباهات فراوانی رخ داده و این موضوعمشکلاتبسیاری را برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی افزود: در پیش گرفتن چشم اندازهای کوتاه مدت در زمینه برنامه ریزی آینده شهرها را با خطر جدی مواجه کرده است.

این مقام عالی استان ادامه داد: امروزه موضوع آلودگی هوا یکی از دغدغه های جدی کلانشهر تهران است و متأسفانه هر سال بر میزان آن افزوده می شود. تداوم چنین وضعیتی عرصه را بر شهروندان تهرانی و دیگر کسانی که برای انجام کارهای اداری و شخصی به این شهر مراجعه می کنند؛ کاملاً تنگ کرده است.

استاندار کرمانشاه گفت: این وضعیت نامطلوب به دلیل عملکرد نامناسب مدیریت های شهری در طول این سال هاست. ساخت و سازهای بسیار گسترده در برخی مناطق تهران مانع گردش باد در کریدورهای طبیعی شده وبه افزایش آلودگی هوا دامن زده است.کارشناسان معتقدند این آلودگی ها مانع بارش ابرهای پرباران می شود و این بسیار نگران کننده است.

دکتر رازانی خاطرنشان کرد: متأسفانه کلانشهر کرمانشاه نیز در معرض چنین آلودگی های نگران کننده ای قرار دارد و نمی توان در مقابل این تهدیدهای زیست محیطی که سلامت شهروندان را به خطر می اندازند بی تفاوت بود. شهر کرمانشاه به تناوب دچار رهاشدگی هایی بوده است استاندار کرمانشاه تصریح کرد: شهر طی سالیان گذشته به تناوب دچار رها شدگی هایی بوده که حاصل آن پدیدآمدن یک شهر بی ریخت و بدقواره است که شرایط زندگی را برای مردم دشوار کرده است.

این مقام عالی استان افزود: متاسفانه بافت فرسوده شهر وضعیت نامناسبی دارد و بیشتر شبیه بیغوله هاست که این حاصل تصمیمات غلط در سالیان گذشته است. در داخل شهر ساختمان ها و بناهای متعددی وجود دارند که توسط سازمان ها و مجموعه های مختلف نیمه کاره رها شده اند.

وی ادامه داد: همچنین برخی شهرک سازی های صورت گرفته در اطراف شهر غیر اصولی و غیر کارشناسی بوده و معضلات ترافیکی بسیاری را پدید آورده است. دکتر رازانی تصریح کرد: مدیریت ارشد استان طی این مدت در فرایند بررسی طرح های سرمایه گذاری در حوزه شهری تمام توان خود را به کار گرفته که مصلحت شهروندان و خط قرمزهای قانونی و زیست محیطی و همچنین نظرات کارشناسی را در نظر بگیرد.

نباید با تصمیمات غلط معضل جدیدی برای شهر پدید آورد استاندار کرمانشاهبا تاکید بر این نکته که باید از اتفاقات بد گذشته درس گرفت خاطرنشان کرد: شهرک سازی ها و طرح های سرمایه گذاری و ساخت و سازهای مسکونی در حوزه شهری باید با دقت و حساسیت کامل دنبال شوند و در ساخت و سازهای مسکونی و به ویژه در مقیاس بالا باید ضمانت های کافی از سرمایه گذار اخذ شود تا معضل جدیدی برای شهر درست نشود

این مقام عالی استان افزود: سرمایه گذاری ها باید به گونه ای باشد که شهر کرمانشاه بیش از این لطمه نبیند و شهروندان شاهد یک اتفاق مثبت در شهر باشند.

ایجاد مراکز تجاری بزرگ به رونق اقتصادی شهر کمک می کند وی با استقبال از طرح ایجاد مرکز تجاری غرب در شهر کرمانشاه اظهار داشت: ایجاد یک مرکز تجاری بزرگ در فضایی به وسعت 120هزار متر می تواند به رونق تجاری و اقتصادی شهر کمک بسیاری می کند.

خوشبختانه سرمایه گذار این طرح نیز از سوابق و کارنامه خوبی برخوردار است و مدیریت ارشد استان از اجرای این طرح استقبال می کند. دکتر رازانی ادامه داد: چنین طرح هایی که قرار است به زائرین عتبات عالیات نیز خدمات رسانی کند باید دارای راه دسترسی مناسب و آسان باشند.

البته به گونه ای که موجب افزایش ترافیک در بخش های ‍ پر ترافیک شهر نشود.