سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

برای آبخیزداری ماهیدشت ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

برای آبخیزداری ماهیدشت ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

برای آبخیزداری ماهیدشت ۵ میلیارد تومان اعتبارنیاز داریم

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: برای انجام کار آبخیزداری ماهیدشت در استان کرمانشاه ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مراد شیخ ویسی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اقدامات لازم برای آبخیزداری ماهیدشت اظهار داشت: ماهیدشت تنها دشتی است که کار آبخیزداری در آن انجام نشده و دشتی بزرگ است اما سطح آب آن پایین آمده و به دشت ممنوعه تبدیل می‌شود.

وی توسعه جنگل کاری و آبخیزداری در ماهیدشت را ضروری دانست و تاکید کرد: این برنامه در دستور کار قرار دارد و به دنبال جلب مشارکت عمومی برای جنگل کاری ماهیدشت هستیم.

شیخ ویسی افزود: جنگل کاری در سطح ۱۲ هزار هکتار از دشت ماهیدشت ظرفیت دارد و سال گذشته برای طرح ملی آبخیزداری ماهیدشت به میزان اعتباری ۵۰۰ میلیون کار شد.

این مسئول بیان کرد: در بحث جنگل کاری با مشارکت عموم برای هر هکتار ۶۰۰ هزار تومان نیاز است. مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با ادامه توضیحات افزود: با ۵ میلیارد تومان می‌توان کار آبخیزداری ماهیدشت را انجام داد.

وی در خصوص آفت لورانتوس نیز گفت: لورانتوس آفتی غیرانگلی است که به مرور باعث خشک شدن درخت می‌شود و جز به صورت فیزیکی نمی‌توان با این آفت مقتابله کرد.

شیخ ویسی افزود: برای پاکسازی ۶۵ هزار هکتار جنگل از آفت لورلنتوس برای هر هکتار۱۰۰ هزار تومان اعتبار نیاز است.