سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برای برنامه ریزی بهتر نیازمند تصویری واقعی از جامعه کرمانشاه هستیم - نمایش محتوای خبر

 

 

برای برنامه ریزی بهتر نیازمند تصویری واقعی از جامعه کرمانشاه هستیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: اعتبارات ملی در حوزه آسیب های اجتماعی باید در بخش ها و طرح هایی که دارای اثرات درازمدت و پایدار می باشند به کار گرفته شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شاه حسینی ظهر امروز در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده استانداری موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه را یکی از دغدغه های اصلی بزرگان نظام دانست و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و پرداخت بسیاری جدی تر و عمیق تر به مسایل و مشکلات این حوزه دارند.

دولت تدبیر و امید هم در این راستا در سال جاری اعتبارات مناسبی را به این منظور اختصاص داده اند و در این زمینه تفاهم نامه هایی با برخی دستگاه ها مانند ورزش و جوانان سازمان بهزیستی و کار و رفاه اجتماعی بسته شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری افزود: استان کرمانشاه از آسیب های اجتماعی بسیاری در حوزه های مختلف مانند اعتیاد، طلاق و کودکان کار رنج می برد که امیدواریم این اعتبارات در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بهره مناسب گرفته شود. این مدیر ارشد استان تصریح کرد: این اعتبارات ملی باید در بخش ها و طرح های اجتماعی که دارای اثرات درازمدت و پایداری هستند به کار گرفته شوند و تخصیص ها باید براساس اولویت بندی های موجود صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: تشکل های مردم نهاد کلید اصلی مربوط به مسایل اجتماعی و آسیب های اجتماعی است و تا این مجموعه ها را توانمند نکنیم نمی توان کار خاصی در این حوزه انجام داد.

شاه حسینی با تاکید بر همگرایی میان دستگا ها اظهار داشت: کارها و فعالیت های پراکنده بخشی فاقد اثرگذاری بوده و ره به جایی نخواهد برد. همچنین تلاش می کنیم از برآیندهای کارشناسی دستگاه های مختلف در راستای اجرای بهتر این برنامه استفاده کنیم.

در دنباله این نشست گزارش بررسی مسایل و مشکلات زنان که به بازدید میدانی از محله حکمت آباد اختصاص داشت توسط خانم بیتا حامد مجری طرح ارایه گردید و در ادامه مورد بحث و بررسی کارشناسانه قرار گرفت.

این مدیر ارشد استان با استقبال از تداوم اجرای چنین طرح هایی اظهار داشت: باید میزان شناخت خود از مسایل وآسیب های اجتماعی شهر کرمانشاه افزایش دهیم زیرا این شناخت ها در روند تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها اثربخش و راهگشا خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: البته برنامه ریزی کلان نیازمند دریافت اطلاعات همه جانبه از حوزه های مختلف است و نباید به تک گزارش های اجتماعی بسنده کرد. وی خاطرنشان کرد: کرمانشاه نیازمند یک تصویر واقعی است ولی نباید برخی آسیب ها را بیش از حد بزرگنمایی کرد.