رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

برای فرزندانتان لوازم مدرسه لوکس نخرید - نمایش محتوای خبر

 

 

برای فرزندانتان لوازم مدرسه لوکس نخرید

برای فرزندانتان لوازم مدرسه لوکس نخرید

یک کارشناس ارشد علوم تربیتی از خانواده ها خواست تا هنگام خرید لوازم التحریر و سایر وسایل مورد نیاز درس و مدرسه فرزندانشان از خرید اجناس لوکس صرف نظر کنند.

جهانگیر مرادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه خرید لوازم لوکس و گرانقیمت توسط خانواده ها برای فرزندانشان می تواند اثرات منفی تربیتی برای آنها داشته باشد، گفت: اینگونه وسایل می تواند در ایجاد حس خودبرتر بینی در فرزندان اثرگذار باشد و با این روحیه پرورش یافته و دیگر به کمتر از بهترین ها راضی نمی شوند و تمایل به داشتن بهترین ها در آنها بوجود می آید.

این کارشناس ارشد علوم تربیتی  افزود: والدین باید به این نکته توجه داشته باشند که با بزرگ شدن فرزندشان نیازهای او هم گسترش می یابد و اگر امروز تمامی خواسته های او را برآورده کنند، در آینده این توقع در فرزندشان بوجود خواهد آمد که تمامی نیازهای دوران نوجوانی و جوانی او را  نیز والدینش باید برآورده کنند.

مرادی با بیان اینکه شخصیت افراد از سنین کودکی شکل می گیرد، گفت: والدین باید با شناختی که ازفرزند خود دارند جلوی خواسته های بیش از حد او را بگیرند تا در مراحل تربیتی او مشکلی بوجود نیاید.

وی در ادامه گم کردن و جا گذاشتن وسایل و لوازم التحریر را توسط کودکان امری طبیعی دانست و گفت: خرید وسایل گرانقیمت اغلب مراقبت بیش از حد والدین و تذکرهای انها را به همراه خواهد داشت که این اتفاق می تواند در روحیه کودک اثرات سوء داشته باشد.

وی با بیان اینکه خیلی از خانواده ها قدرت خرید لوازم لوکس و گرانقیمت را ندارند، از خانواده ها خواست تا هنگام خرید وسایل مورد نیاز مدرسه فرزندانشان به این نکته توجه داشته باشند که خرید لوازم گرانقیمت ممکن است اثرات سوئی را بر همکلاسی های او نیز بر جای بگذارد.

مرادی سپس با اشاره به اهمیت محدود کردن انتخاب های کودک گفت: والدین باید هنگام رفتن به یک فروشگاه از میان لوازم التحریر موجود آنهایی را که از هر نظر مناسب هستند را در چند رنگ و طرح مختلف انتخاب کرده و بعد به فرزندانشان قدرت انتخاب از بین آنها را بدهند.

وی افزود: در انتخاب وسایل مورد نیاز دانش آموز سلیقه والدین و کودک هر دو باید لحاظ شود و بهترین انتخاب انتخابی خواهد بود که کودک از بین انتخاب های والدینش انجام می دهد.