رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

برای مقابله بابیماری تب مالت درکرمانشاه ۶میلیارداعتبار نیاز داریم - نمایش محتوای خبر

 

 

برای مقابله بابیماری تب مالت درکرمانشاه ۶میلیارداعتبار نیاز داریم

برای مقابله بابیماری تب مالت درکرمانشاه ۶میلیارد اعتبار نیاز داریم

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: برای مقابله با بیماری تب مالت در استان کرمانشاه ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که امیدواریم سریع‌تر تخصیص یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر پرور امروز دوشنبه در چهارمین نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان که با حضور نمایندگان وزارت بهداشت در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: لرستان، همدان، کردستان و کرمانشاه به ترتیب چهار استان آلوده به بیماری تب مالت در کشور هستند وآب و هوای خاص و پرورش بُز و گوسفند به صورت سنتی و عشایر از عوامل ابتلا است.

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: بیماری تب مالت در سطح حیات وحش نیز اتفاق می‌افتد و حیواناتی همچون سگ و اسب هم مبتلا می‌شوند.

پرور با اشاره به وجود ۳ میلیون راس دام در استان کرمانشاه گفت: طی آینده‌ای نزدیک ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام به نقاط مختلف صادر می‌شوند.

وی خواستار تخصیص ۶ میلیارد تومان اعتبار به منظور مقابله با بیماری تب مالت به عنوان بیماری مشترک میان انسان و دام در استان کرمانشاه شد و افزود: این میزان اعتبار مصوبه سفر رئیس جمهور را دارد و نیاز داریم که به استان تخصیص یابد.

پرور مشکل اصلی در بحث مقابله با بیماری تب مالت در استان کرمانشاه را نبود اعتبار دانست و گفت: امیدواریم این اعتبار سریع‌تر تخصیص یابد زیرا اعتماد دامدار بالاترین کار است.

نماینده شهرداری در این جلسه با بیان اینکه طی ۹ ماهه امسال ۷۰۰ غلاده سگ ولگرد توسط شهرداری در محلی خاص نگهداری شده، افزود: برای این سگ‌ها ۱۷۵ میلیون تومان هزینه کردیم. وی افزود: در بحث طعمه گذاری علیه موش‌ها در مدارس آموزش و پرورش ۱۷ میلیون تومان هزینه کردیم.