رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید کار قرآنی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید کار قرآنی کرد

باید کار قرآنی کرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم توسعه کارهای قرآنی در جامعه، این کار را در راستای مقابله با تهاجمات فرهنگی طراحی شده از سوی دشمنان حائز اهمیت دانست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام آیت عباسیان در مراسم اختتامیه مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه که امروز(13 شهریور) در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به برنامه‌های دشمنان برای ضربه زدن به اسلام گفت: امروز دشمنان اسلام با هدف قرار دادن عقاید شیعه و سنی و به راه‌انداختن موج اسلام‌هراسی در تلاشند تا به اسلام و مسلمانان ضربه وارد کنند، در حالیکه در سایه توجه به قران و آموزه‌های این کتاب آسمانی هیچ قدرتی یارای ایستادگی در برابر این دین آسمانی را نخواهد داشت.

عباسیان در ادامه با اشاره به وجود استعدادهای قرآنی زیاد در استان کرمانشاه، تلاش در زمینه شکوفایی این استعدادها را حائز اهمیت دانست و افزود: نخبگان قرآنی استان باید در مسابقات کشوری و بین‌المللی بدرخشند و رسیدن به این مهم در گروی تلاش در راستای ارتقای سطح این افراد است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه سپس با اشاره به ضرورت ایجاد کلاس‌های تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم، از نخبگان قرآنی استان خواست تا این موضوع را از استان مطالبه کنند.

عباسیان با تاکید بر اینکه از راه‌اندازی کلاس‌های تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم حمایت خواهم کرد، گفت: راه‌اندازی این کلاس‌های باید مطالبه جامعه قرآنی باشد تا از افتادن در دام بروکراسی اداری به دور بوده و در کوتاهترین زمان ممکن عملیاتی شود.

وی افزود: هر شهرستانی حداقل باید یک کلاس تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم داشته باشد و دستیابی به این مهم در گروی تلاش نخبگان قرآنی برای رسیدن به این جایگاه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به تفسیر قرآن کریم، گفت: مفاهیم قرآن باید مورد توجه قرار گیرند، زیرا تنها در این صورت می‌توان به بهره‌گیری از آموزه‌های قرآنی امیدوار بود. عباسیان ابراز امیدواری کرد: روزی کلاس‌های تخصصی تفسیر و مفاهیم قرآن کریم در استان راه‌اندازی شود.

عباسیان در ادامه قرآن را کتابی آسمانی دانست که برای هدایت بشر نازل شده و رسیدن به سعادت و خوشبختی و دور شدن از کجروی‌ها در سایه عمل به آموزهای این کتاب آسمانی امکان‌پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه بدهیم قرآن مهجور بماند، گفت: عمل به قرآن و تلاش در راستای ترویج فرهنگ قرآنی مهمترین گامی است که می‌توان در راستای دور شدن قرآن کریم از مهجوریت برداشت. عباسیان در ادامه هدف از برگزاری مسابقات قرآنی را تنها تلاش در راستای شناسایی نقاط ضعف و قوت نخبگان قرآنی عنوان کرد و افزود: هر فردی که کار قرآنی کند، برتر است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه 1994 نفر در مرحله شهرستانی سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم استان کرمانشاه شرکت کردند، گفت: قریب 700 نفر از این افراد در رشته حفظ شرکت کرده بودند که این موضوع جای خرسندی دارد.

عباسیان با بیان اینکه زمانی تعداد حافظان قرآن کریم به تعداد انگشت‌های دست نمی‌رسید، گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول چهار سال گذشته بیش از 32 هزار نفر فقط در استان کرمانشاه در جلسات حفظ قرآن کریم و در طرح تربیت حافظان قرآن کریم شرکت‌ کرده‌اند.