رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

برخورداری ایران از قدرت نظامی و دفاعی بالادر منطقه - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورداری ایران از قدرت نظامی و دفاعی بالادر منطقه

ایران از قدرت نظامی و دفاعی بالایی در منطقه برخورداراست

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه، گفت: ایران از قدرت نظامی و دفاعی بالایی در منطقه برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سردار سرتیپ پاسدار بهمن ریحانی روز چهارشنبه در جمع بسیجیان گردان تازه تاسیس امام حسین (ع) شهرستان قصرشیرین، افزود: امروز بخشی از جهان در یک طرف و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر مذاکره است و این بواسطه قدرت نظامی و دفاعی نظام اسلامی است.


به گفته سردار ریحانی، آمریکا در هیچ دوره از تاریخ با یک کشور پای میز مذاکره ننشست و در عراق، ویتنام و افغانستان با زبان زور و جنگ و خونریزی سخن گفته است.

وی اظهار کرد: شرایط بسیار حساس و اثرگذاری بر جهان حاکم است و ایران اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به برکت خون شهدا و تعهد مردم با زبان دیپلماسی سخن می گوید.

فرمانده سپاه نبی اکرم استان کرمانشاه، گفت: تا زمانی که بر اساس اصول خود در مسیر شهدا، امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی حرکت کنیم به پیروزی می رسیم و همه تهدیدها برای ما به سرافرازی تبدیل خواهد شد.

وی بیان کرد: زمانی که لانه جاسوسی آمریکا در اوایل انقلاب تسخیر شد عده ای هراس و نگرانی داشتند اما امام راحل از آن بعنوان انقلاب دوم تعبیر کردند و هیمنه پوشالی آمریکا را شکستند.

وی گفت: در هشت سال دفاع مقدس هم مردم با لبیک به ندای امام راحل وارد عرصه شدند و براساس تعهد دینی و انقلابی خود از هر آیین و مسلکی به دفاع از کشور پرداختند.

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اضافه کرد: در مباحث هسته ای به پیروزی های خارج از تعهد دست می یابیم و هر چند که امروز با دشمن در حال مذاکره هستیم اما آنها از دشمنی با ما دست بر نمی دارند.

سردار ریحانی با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب در مورد امریکا، گفت: آمادگی برای دفاع از شاخصه های نظام اسلامی است و باید همانند دوران دفاع مقدس آماده باشیم تا دشمن جرات تهدید کشور را نداشته باشد.

وی گفت: تشکیل گردان امام حسین (ع) شهرستان قصرشیرین تنها در راستای تقویت بنیه های دفاعی شهرستان است و قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد.

وی با بیان اینکه این شهرستان تجربه دفاع در هشت سال جنگ تحمیلی را دارد، افزود: گردان امام حسین (ع) از بهترین، آماده ترین و مجهزترین گردانهای لشکر مردم پایه 29 نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه خواهد بود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد