سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

برخورداری ساکنان نوار مرزی از تسهیلات بدون سود - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورداری ساکنان نوار مرزی از تسهیلات بدون سود

ساکنان نوار مرزی از تسهیلات بدون سود برخوردار میشوند

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه از واگذاری تسهیلات بدون سود و بدون محدودیت سقف پرداخت به ساکنان نوار مرزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا جلیل بالایی  در جمع مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان گیلانغرب افزود: همچنین برای دیگر نقاط روستایی غیرمرزی نیز تسهیلات با سود هفت درصد و تا سقف 50 میلیارد ریال در قالب شرکت های سهامی و تعاونی ها پرداخت می شود.


وی با بیان اینکه طرح توسعه اقتصادی روستاها با رویکرد مشارکت روستاییان اجرا می شود اظهار داشت: مشارکت حداکثری مردم در فعالیت های اقتصادی، تسهیل و تشویق همکاری های جمعی، ارتقای درآمد روستاییان و عشایر، بهره مندی از نقش طبقات کم درآمد و متوسط در شکوفایی اقتصادی و استفاده از ظرفیت اجرایی قانون هدفمندی یارانه ها در جهت افزایش تولید از اهداف این طرح است.

وی از دیگر اهداف اجرایی شدن این طرح را اشتغال و بهره وری، ارتقای شاخص های اجتماعی و امنیت غذایی، راه اندازی فعالیت های اقتصادی، تولیدی، خدماتی و بازرگانی به منظور توانمندسازی ساکنان روستاها اعلام کرد.

فرماندار گیلانغرب نیز گفت: بسترهای لازم برای جلب مشارکت روستاییان به منظور ایجاد اشتغال فراهم است.

فرامرز اکبری افزود: هدایت نقدینگی مردم به سمت فعالیت های اقتصادی، اشتغالزایی و افزایش توان اقتصادی مردم و بهبود معیشت و زندگی آسان، رونق اقتصادی و خروج از رکود اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را از مزایای این طرح اعلام کرد.

وی اظهار کرد: مناطق روستایی بستر توسعه اقتصادی در کشور محسوب می شوند و همه دستگاه ها باید برای تحقق این طرح که پویایی تولید و اقتصاد روستاها را بدنبال خواهد داشت تلاش کنند.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از 72 هزار نفر جمعیت دارد