سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برخوردبا تخلفات رانندگان سرویس‌های مدارس - نمایش محتوای خبر

 

 

برخوردبا تخلفات رانندگان سرویس‌های مدارس

با تخلفات رانندگان سرویس‌های مدارس به شدت برخوردخواهد شد

معاون پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه در حوزه استفاده از وسایل نقلیه به شدت مشکل فرهنگی داریم، گفت: باید برای بالا بردن سطح فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه فکری شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ علی‌اکبر عبداللهی در همایش ساماندهی سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش‌آموزان که امروز(24 شهریور) در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه نزدیک شدن به ماه مهر و آغاز بازگشایی مدارس با افزایش بیش از حد سفرهای درون شهری همراه خواهد بود، گفت: پلیس راهور کرمانشاه پیش‌بینی‌های لازم را برای بکار گیری تمامی امکانات خود در کنار دیگر دستگاه‌ها برای فائق امدن بر مشکلات ترافیکی مهر ماه انجام داده است.

عبداللهی با بیان اینکه در بحث ترافیک در چند حوزه به شدت مشکل داریم، گفت: یکی از مهمترین این موضوعات در حوزه مسائل زیرساختی اعم از جاده، خیابان و معبر است و مشکل دیگر حوزه وسیله نقلیه برمی‌گردد.

معاون امور ترافیک پلیس راهور استان کرمانشاه با بیان اینکه یکی دیگر از مهمترین مسائل حوزه ترافیک به مسائل آموزشی بازمی‌گردد، گفت: در حوزه مسائل ترافیکی در بخش آموزش واقعا ضعف داریم.

عبداللهی با اشاره به ورود اتومبیل و عجین شدن آن با زندگی روزمره، گفت: ترافیک امروز یک پدیده و مسئله اجتماعی است و نهادینه سازی فرهنگ ترافیک نیازمند آموزش است.

معاون پلیس راهور کرمانشاه سپس با تاکید بر اینکه کاربران ترافیک تنها رانندگان وسایل نقلیه نیستند، گفت: دیگر سرنشینان خودرو، عابران پیاده و... نیز کاربران ترافیک هستند که باید با فرهنگ ترافیک آشنا شوند.

عبداللهی در ادامه با بیان اینکه امروز مهمترین قشری که در معرض خطر هستند دانش‌آموزان هستند، گفت: بر اساس آمارهای موجود در طول سال دانش‌آموزان زیادی دچار حادثه می‌شوند که یکی از مهمترین دلایل وقوع حوادث برای دانش‌آموزان بی‌اطلاعی و کم‌اطلاعی آنها از قوانین ترافیکی است

 وی مقابله با آسیب‌های ترافیکی برای دانش‌آموزان را نیازمند آموزش دانست و افزود: باید با اقدامات پیشگیرانه احتمال وقوع حوادث را برای دانش‌آموزان به حداقل برسانیم.

عبداللهی افزود: آموزش نحوه عبور از عرض خیابان، آموزش آشنایی با علائم راهنمایی و رانندگی و... مواردی هستند که باید آموزش داده شوند. معاون پلیس راهور کرمانشاه نقش خانواده‌ها را در آموزش فرهنگ ترافیک به فرزندانشان مهم ارزیابی کرد و افزود: آموزش فرهنگ ترافیک را باید در کودکان و از سنین مهدکودک اغاز کرد.

عبداللهی در ادامه با تاکید بر اینکه با تخلفات حوزه سرویس مدارس به شدت برخورد خواهد شد، گفت: از تخلفات رانندگان سرویس‌های مدارس کوتاه نمی‌آییم.