سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برخورد با موتورسواران متخلف در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد با موتورسواران متخلف در کرمانشاه

برخورد با موتورسواران متخلف درکرمانشاه

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از برخورد جدی پلیس با موتورسواران متخلف در استان خبر داد و گفت: در آبان امسال ۳۲۷ دستگاه موتور در استان توقیف و به صاحبان آنها آموزش داده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "محمد مرادی" اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی برخورد با راکبین موتورسواری که رعایت قوانین را در رانندگی ندارند و با اعمال و رفتار های مخاطره آمیز خود، امنیت مردم را به خطر می اندازند برخود قانونی و قاطع دارد.

وی تصریح کرد: برابر ماده بیست قانون رسیدگی به جرایم رانندگی برخی از تخلفات پر خطر که زمینه ساز بروز حوادث رانندگی است، در قانون برای آنها مجازات سخت گیرانه از جمله توقیف موتورسیکلت به مدت یک هفته برای بار اول و یک ماه در صورت تکرار تخلف پیش بینی شده است.

عدم استفاده از کلاه ایمنی و عبور از محل پیاده رو از تخلفات موتور سیکلت سواران است این مقام انتظامی ادامه داد: عدم استفاده از کلاه ایمنی، عبور از محل پیاده رو، حرکات نمایشی، عبور از خط ویژه اتوبوسرانی و ... از جمله تخلفات راکبین موتورسیکلت است که پلیس راهور به منظور پیشگیری از حوادث و ایجاد نظم و امنیت ترافیکی برخورد با این دسته افراد را مد نظر قرار داده است.

سرهنگ مرادی گفت: راکبین موتورسیکلت در راستای بازدارندگی و پیشگیری از تخلف مورد آموزش قرار گرفتند و پلیس راهور تا رسیدن به نقطه مطلوب از حیث جلوگیری از ارتکاب تخلفات موتورسیکلت سواران، برخورد و موضوع آموزش را در دستور کار قرار داده است.

وی به راکبان موتورسیکلت توصیه کرد: استفاده کنندگان از این وسیله کم هزینه در چهارچوب قوانین و مقررات حرکت کنند و از هرگونه تخلف بپرهیزند تا مخل نظم و امنیت شهروندان نباشند.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در پایان گفت: در آبان ماه سال جاری ۳۲۷ دستگاه موتورسیکلت توسط ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در محل پارکینگ های سطح شهر توقیف شد و به جهت آشنایی راکبین آنها با مقررات و قوانین مورد آموزش قرار گرفتند.