جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

برداشت بیش از 17 هزار تن ذرت در گیلانغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

برداشت بیش از 17 هزار تن ذرت در گیلانغرب

برداشت بیش از 17 هزار تن ذرت درگیلانغرب

با برداشت 17 هزار تن ذرت از مزارع شهرستان گیلانغرب ، تولید این محصول افزایش نشان می دهد.

ه گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز کرمانشاه، مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت : در سال زراعی جاری بیش از 2 هزار و 270 هکتار از مزارع شهرستان زیرکشت انواع ذرت دانه ای و علوفه ای رفته است.

سعید حیدرپور با اشاره به میانگین عملکرد ذرت به میزان 6 هزار و 300 کیلوگرم در هکتار گفت : امسال بیش از 13 هزار و 700 تن ذرت دانه ای و 4 هزار تن ذرت علوفه ای از مزارع گیلانغرب برداشت شد.

وی ارقام کشت شده ذرت در زمین های گیلانغرب را از نوع سیون ، BC 703 و 704 اعلام کرد و افزود : برداشت ذرت دانه ای امسال ، 3 هزار و 700 تن و ذرت علوفه ای هم هزار تن نسبت به پارسال افزایش نشان می دهد. حیدرپور گفت : وزش تند باد اوایل آذر به 400 هکتار از مزارع زیرکشت این محصول بیش از 40 درصد خسارت وارد کرد.

وی افزود : وضعیت مطلوب منابع آبی ، اقدام های اصلاحی در زمینه توزیع رقم های بهتر بذر و تشکیل دوره های آموزشی و مشاوره ای لازم ، از جمله علل افزایش عملکرد محصول ذرت در سال زراعی جاری بوده است.

حیدرپور از اختصاص 3 کارخانه ذرت خشک کنی در شهرستان برای خرید تضمینی ذرت از کشاورزان خبر داد و افزود : شهرستان گیلانغرب با داشتن 41 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ ، که 10 هزار هکتار آن آبی است ، سالیانه 90 هزار تن انوع محصولات کشاورزی تولید و روانه بازار مصرف می کند.