جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

بررسی راهکارهای تقویت نوار مرزی قصرشیرین با حضور ارشد نظامی نزاجا در غرب کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی راهکارهای تقویت نوار مرزی قصرشیرین با حضور ارشد نظامی نزاجا در غرب کشور

دویست و پنجاه میلیارد ریال برای انسداد و توسعه امنیت در نوار مرز اختصاص یافته است.

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما مرکزکرمانشاه ارشد نظامی نزاجادرمنطقه غرب کشوردر جلسه هماهنگی برای تقویت نوار مرزی در فرمانداری قصرشیرین گفت : در سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمانشاه این اعتبار برای انسداد نوار مرز و توسعه امنیت اختصاص یافته که تلاش می شود با پیگیریهای مجموعه استانداری این اعتبار سریعتر جذب شود.

امیر فرهاد آریان فر گفت: مرزهای قصرشیرین از دیرباز محل تردد زوار عتبات عاللیات به عراق بوده و از حساسیت خاصی برخوردار است. ارشد نظامی نزاجا درمنطقه غرب کشور گفت: حضور با صلابت ارتش در مرزها قوت قلبی برای ساکنان مرزی است که با آرامش زندگی کنند.

فرماندار قصرشیرین هم در این دیدار گفت: امنیت لازمه توسعه اقتصادی یک کشور است.

فرامرز اکبری افزود: امنیت پایدار و حضور مقتدر نیروهای نظامی باعث می شود سرمایه گذاران با خیال راحت در مناطق مرزی فعالیت کنند.

وی گفت: نامگذاریهای سالهای گذشته از سوی رهبری انقلاب در خصوص بحثهای اقتصادی است و این نشاانه اهمیت توسعه اقتصاد در کشور به ویژه در مناطق مرزی است.

اوادامه داد: مرز خسروی با داشتن بزرگ ترین پایانه مرزی خاورمیانه از دیر باز محل تردد زوار عتبات عالیات بوده است که چند سالی است با بسته شدن آن افتخار خدمت به زوار از مردم و مسئولان شهرستان گرفته شده است.

اکبری اضافه کرد: امنیت و توسعه اقتصادی لازم و ملزوم هم هستند لذا تلاش می کنیم با تعامل و همدلی با مجموعه نیروهای نظامی مستقر در نوار مرز شاهد توسعه پایدار امنیت در منطقه باشیم.