رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برنامه‌ریزی برای حفظ درختان کاشته شده در هفته منابع طبیعی - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌ریزی برای حفظ درختان کاشته شده در هفته منابع طبیعی

برنامه‌ریزی برای حفظ درختان کاشته شده درهفته منابع طبیعی

امام جمعه هرسین حفظ درختان کاشته شده و تلاش در راستای پرورش آن را از خود درختکاری مهمتر دانست و بر لزوم برنامه‌ریزی برای جلوگیری از بین رفتن درختان کاشته شده تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام روح‌الله باقری در مراسمی که به منظور بزرگداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی در آمفی تئاتر تیپ 281 زرهی شهید سرلشگر نیکخواه بیستون برگزار شد، با بیان اینکه آیات و روایات زیادی در خصوص فضایل درختکاری وجود دارد، درختکاری را مورد تاکید دین اسلام دانست و افزود: درختکاری در دین مبین اسلام هم‌ردیف عبادات و اعمال پسندیده است و ائمه(ع) همواره نسبت به پرداختن به آن اهتمام ورزیده‌اند.

باقری در ادامه گریزی هم به مقوله اسراف زد و با بیان اینکه این رذیله اخلاقی در حوزه منابع طبیعی نیز نمود دارد، گفت: باید با برنامه ریزی درست مانع از اسراف در این حوزه شد.

امام جمعه هرسین سپس برداشت‌های اسراف گرایانه از آب و حفر چاه‌های غیرمجاز را نمونه هایی از اسراف در مصرف آب عنوان کرد و بر لزوم برخورد با موارد اینچنینی برای جلوگیری از بروز بحران آب تاکید کرد.

امیر جواد ملایی فرمانده تیپ 281 زرهی شهید سرلشگر نیکخواه بیستون نیز در این همایش درختکاری را از سنت‌های پسندیده برشمرد و افزود: دین مبین اسلام تاکید زیادی در پرداختن به درختکاری دارد.

ملایی با بیان اینکه هر ساله بیش از 15 هزار درخت در این پادگان کاشته می‌شود، هدف از این اقدام را تلاش در راستای احیای منابع طبیعی عنوان کرد.

 این مراسم با حضور اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولین استان برگزار شد و در ادامه نیز استاندار و مسئولین به همراه جمعی از پرسنل این پادگان به همراه خانواده‌هایشان به غرس نهال در محدوده پادگان پرداختند.