سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برنامه‌ریزی برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از بارندگیهای شدید - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌ریزی برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از بارندگیهای شدید

برنامه‌ریزی برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از بارندگیهای شدید

فرماندار کرمانشاه بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از بارندگیهای شدید در زمستان پیش رو تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه فوق العاده کمیته بحران شهرستان کرمانشاه که امروز(16 آبان) در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، میزان خسارت وارده به شهرستان کرمانشاه در اثر بارندگیهای شدید اخیر را  بین 40 تا 50 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این خسارات به جاده های روستایی، راه های عشایری، تلفات دام، آبگرفتگی منازل و... مربوط می شود.

 رنجبر در ادامه با اشاره به پیش بینی های انجام شده مبنی بر پر بارش و سرد بودن زمستان پیش رو، بر لزوم برنامه ریزی برای کاهش خطرات احتمالی ناشی از بارندگی و برف شدید و ... در زمستان پیش رو تاکید کرد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به شناسایی نقاط پر خطر و آسیب پذیر شهرستان در بارندگیهای اخیر، گفت: این مسئله امکان برنامه‌ریزی برای کاهش میزان آسیب‌ها را فراهم کرده است.

وی افزود: شناسایی نقاط مستعد بروز سیل و آبگرفتگی سبب می شود تا از وارد آمدن خسارت‌های زیاد جلوگیری شده و در صورت بروز خسارت نیز آسیب‌ها کمتر شود.

رنجبر سپس خواستار جدیت مدیران شهرستان در انجام کارها شد و گفت: در مواقع بحرانی باید برنامه ریزی برای امداد رسانی به آسیب زدگان وجود داشته باشد.

فرماندار کرمانشاه سپس خواستار شناسایی مکان هایی برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان احتمالی در بارندگیهای شدید شد و گفت: باید برای امداد رسانی در مواقع لزوم آمادگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در هنگام بروز سرما، بارندگی و... امکان قطع گاز وجود دارد، از مسئولین شهرستان خواست تا تمهیدات لازم را برای جلوگیری از قطع احتمالی گاز بیاندیشند.