جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

برنامه‌ریزی برای کشت 7000 هکتار نخود پاییزه در اراضی استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌ریزی برای کشت 7000 هکتار نخود پاییزه در اراضی استان کرمانشاه

برنامه‌ریزی برای کشت 7000 هکتار نخود پاییزه در اراضی استان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای کشت هفت هزار هکتار نخود پاییزه در اراضی استان کرمانشاه خبر داد.

شهریار قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اعلام این خبر افزود: تاکنون هزار هکتار از اراضی استان کرمانشاه زیر کشت نخود دیم پاییزه رفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار کرد: نخودکاران باید پس از وقوع نخستین بارش‌ها سریعا نسبت به جمع‌آوری علفهای هرز مزرعه خود اقدام کرده و پس از شخم زدن، در سریع‌ترین زمان ممکن کشت خود را انجام دهند.

قاسمی در ادامه اشاره‌ای هم به کشت پاییزه نخود در سال گذشته در استان کرمانشاه داشت و اظهار کرد: سال گذشته حدود پنج هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت نخود پاییزه رفت.

وی متوسط عملکرد نخود پاییزه در استان را یک تن در هر هکتار اعلام کرد و افزود: سال گذشته حدود پنج هزار تن نخود پاییزه در استان تولید شد.

به گفته قاسمی کشت نخود در مزارع استان کرمانشاه از 15 آذرماه آغاز شده و تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت. قاسمی ادامه داد: نخود پاییزه کشت شده در اراضی زراعی استان کرمانشاه خردادماه سال آینده برداشت خواهد شد.