رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

برنامه‌ریزی عجیب فدراسیون مانع تیم‌داری کرمانشاه در لیگ‌ برتر کشتی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌ریزی عجیب فدراسیون مانع تیم‌داری کرمانشاه در لیگ‌ برتر کشتی شد

برنامه‌ریزی عجیب فدراسیون مانع تیم‌داری کرمانشاه در لیگ‌ برتر کشتی شد

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: برنامه‌ریزی عجیب فدراسیون مانع از تیم‌داری کرمانشاه در لیگ‌برتر کشتی شد.

محمدحسین محبی در گفت وگو با خبرنگار سرویس ورزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: امسال هیات کشتی استان کرمانشاه تمام تمهیدات لازم را دیده بود که در مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد و حتی فرنگی حضور داشته باشد و تیم داری کند، اما برنامه‌ریزی‌های عجیب فدراسیون همه‌چیز را بهم ریخت.

وی ادامه داد: فدراسیون به نحوی برامه ریزی کرده که اکنون شاهدیم مسابقات لیگ برتر کشتی ایران تنها با چند تیم معدود از جمله بیمه رازی و ستارگان ساری برگزار می‌شود. محبی تصریح کرد: برنامه ریزی فدراسیون به این نحو است که فقط کشتی‌گیران رنکینگ‌دار و دارندگان مدالهای جهانی و آسیایی و جام تختی می توانند در لیگ برتر کشتی بگیرند و باشگاه هایی همچون بیمه رازی با پول هنگفتی که در اختیار دارد برترین رنکینگ داران کشتی ایران را جذب می‌کند و در نهایت طبیعی است که قهرمان لیگ می‌شود.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: ما در استان کرمانشاه تنها چند کشتی گیر رنکینگ دار داریم که آنها هم در بازه زمانی برگزاری مسابقات لیگ برتر یا در مسابقات دانشجویان جهان هستند و یا جذب تیم رازی شده‌اند، بنابراین کشتی‌گیری در اختیار نداشتیم که بتوانیم در لیگ برتر حضور پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این شرایط برای دیگر استانهای کشور هم وجود دارد و ما می‌بینیم که لیگ امسال تنها با دو تیم بیمه رازی و ستارگان ساری برگزار می‌شود.

محبی افزود: در سنوات گذشته مسابقات لیگ برتر کشتی به نحوی بود که اغلب استانها می توانستند تیم داری کرده و استعدادهای خود را بروز دهند و در زمینه میزبانی هم مسابقات رفت و برگشت در استانها برگزار می‌شد که این شیوه حال و هوای کشتی را بین جوانان استانهای کشور راه می‌انداخت.

رییس هیات کشتی استان کرمانشاه گفت: اکنون شرایط لیگ برتر طوری شده که اولا مسابقات به صورت متمرکز در یک جا برگزار می شود که اصلا مناسب نیست و دوما اینکه تیمی که پول بیشتری دارد همچون بیمه رازی همه رنکینگ داران برتر را جذب کرده است.

وی تاکید کرد: چنین لیگی هیچ کمکی به پیشرفت کشتی کشور نخواهد کرد و حتی باعث از بین رفتن استعدادهای کشتی در استانها نیز می‌شود. محبی یادآور شد: آخر هفته جاری قرار شده جلسه ای شورای سیاست گذاری فدراسیون کشتی را داشته باشیم که قطعا این موارد را تذکر خواهیم داد.