سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

برنامه‌های «هفته هنر انقلاب» در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های «هفته هنر انقلاب» در استان کرمانشاه

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه، برنامه‌های هفته هنر انقلاب را در استان کرمانشاه تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری هفته هنر انقلاب امروز چهارشنبه با حضور رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کرمانشاه در محل سالن جلسات حوزه هنری برگزار شد.

عباس سروری در این نشست خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سید اهل قلم شهید آوینی بیان کرد: هفته هنر انقلاب از روز ۱۹ تا ۲۶ فرودین همزمان با سالروز شهادت سید اهل قلم شهید آوینی به صورت همزمان در کشور آغاز خواهد شد.

وی افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری مزین شده به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید مسئولین با تمام توان پای کار بیایند تا به آن چشم انداز مورد نظر برسیم. رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه اظهار داشت: هر نوع کار فیزیکی از بحث راه آهن گرفته تا پل های هوایی و ... اگر به طور صحیح شکل بگیرد هنر است.

وی با اشاره به اینکه هنر روح فرهنگی به سطح جامعه می دهد گفت: از آنجا که هنر می تواند برای تمامی دستگاههای اجرایی راهگشا باشد همراهی و همگرایی سایر نهادها و ارگان ها با دستگاههای فرهنگی، موجب تعالی هنر انقلاب خواهد بود.

سروری خاطر نشان کرد: غول استکبار جهانی و دیگر دست نشانده ها چشم دیدن پیشرفت و عظمت اسلام را ندارند و به فرهنگ انقلاب اسلامی هجوم برده و ابعاد اجتماعی را هدف قرار داده اند.

وی اقدامات انجام شده توسط نظام را در زمینه های فرهنگی، تبلیغی و هنری را به صورت جزیره ای دانست و اظهار داشت: همه دستگاهها باید با پایه گذاری یک برنامه ریزی فرهنگی حساب شده جلوی تهاجمات دشمنان را بگیرند. رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه به تشریح برنامه های حوزه هنری پرداخت و یادآور شد: تبیین مبانی و مصادیق هنر انقلاب از اهم اهداف این برنامه ها است.

وی ابراز داشت: تبلیغات شهری با همکاری همه دستگاههای عضو ستاد، آئین تجلیل از شهدای حوزه هنری، برپایی نمایشگاههای متعدد در سطح شهر، اکران فیلم در سینماها، تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با محوریت هنر انقلاب اسلامی از جمله برنامه های هفته هنر انقلاب است.

سروری ادامه داد: در این هفته نمایشگاهی در سوره حوزه هنری و تکیه معاون الملک برپا خواهد شد که طی آن آثار هنرمندانی همچون، آیت الله نجومی، احمد عزیزی، ذبیح الله کرمی و ... به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در راستای اجرای برنامه ها در هفته هنر انقلاب در اکثر دانشگاهها و کلیه سالن های پرورش فکری کودکان و نوجوانان فیلم هایی که توسط حوزه هنری در راستای اهداف شهید آوینی تهیه شده اکران خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه افزود: برگزاری آئین شعر انقلاب با محوریت اشعار شاعر انقلابی مرحوم احمد عزیزی در روز دوشنبه ۲۱ فرودین برگزار خواهد شد. وی دیدار هنرمندان و دستگاههای اجرایی با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با استاندار، ادای احترام به مقام شامخ شهدا، اجرای نمایش صحنه ای، عصر داستان انقلاب اسلامی و بررسی آثار شهید آوینی در عرصه انقلاب را از دیگر برنامه های این حوزه در هفته هنر انقلاب اعلام کرد.

سروری در ادامه بیان کرد: در این هفته همایش مشترکی با بسیج هنرمندان در روز ۲۷ فروردین اجرا خواهد شد که طی آن از خانواده شهدای هنرمند و کلیه هنرمندان استان تجلیل بعمل خواهد آمد و همچنین کارگاه شعر انقلاب ور شهرستان صحنه توسط بسیج هنرمندان اجرا خواهد شد.

به گفته وی، ۲ برنامه مشترک از جمله جشنواره نغمات انقلابی و نمایش آوایی توسط آموزش و پرورش در این هفته برگزار خواهد. رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه در ادامه از اجرای ۲ برنامه توسط کمیته امداد خبر داد و افزود: همچنین پیش بینی شده مسابقات هنری در این هفته با عنوان عصر انقلاب برگزار شود.

وی همچنین گفت: شهرداری کرمانشاه هم در بوستان معلم در این ایام جشن هنر برپا خواهد کرد. سروری خاطر نشان کرد: برای هنرمند انقلابی و هنر انقلاب سه محور بصیرت، وحدت و ولایت بعنوان شاخص انتخاب شده که به زودی در جشن محصولات حوزه هنری این سه مورد بعنوان اهداف اصلی در نظر گرفته خواهد شد.

وی یاد آور شد: در اجرای برنامه های سال ۹۶ تدبیری اتحاذ شده ضمن تبیین مبانی هنر انقلاب، چهره های هنری استان در رشته های مختلف هنری شناسایی و برجسته سازی شود. رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه توجه ویژه به مبانی معرفتی شهید آوینی را در اولویت دانست و بیان کرد: باید بتوانیم دستاورد شهدا را در آئینه هنر انقلاب و به زبان هنر به دنیا معرفی کنیم.

سینمای متعلق به جمهوری اسلامی نباید از توجه به دور باشد وی به تاکیدات امام(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص صدور انقلاب اشاره کرد و اذعان داشت: در این خصوص هنرمندان با زبان هنر می توانند به زیباترین شکل انقلاب را به سراسر جهان مخابره و صادر کنند.

سروری در پایان به تالیفات در عرصه ادبیات پایداری اشاره کرد و افزود: در این عرصه استان ما شروع خوبی داشته است و کتاب هایی از جمله فرنگیس(خاطرات خانم حیدری در گیلانغرب)، پناهگاه بی پناه (خاطرات بمباران پارک شیرین) و کتاب ۷۰۰ صفحه ای خاطرات ملاقادر قادری که به زودی رونمایی خواهد شد، تا کنون چاپ شده است. وی اشاره ای نیز به وضعیت نابسامان سینما پیروزی کرمانشاه داشت و گفت: سینما پیروزی همه را دلشکسته کرده است، با توجه به استقبال بی نظیر مردم از این سینما مناسفانه امکانات و تجهیزات سینما بسیار کم و آنچه هم که در دسترس است کهنه و فرتوت است.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علی رغم پیگیری های بنده برای بازسازی هنوز موفق به دریافت اعتبار نشده ام و این می طلبد که رسانه ها مسئولین را زیر سوال ببرند که چرا سینمایی که متعلق به مردم و جمهوری اسلامی است باید از توجه بدور باشد