رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

برنامه‌های هفته ناجا در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه‌های هفته ناجا در استان کرمانشاه

تشریح برنامه‌های هفته ناجا اززبان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به تشریح برنامه‌های هفته ناجا در استان پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، سردار منوجهر امان اللهی در نشست خبری  با اشاره به شروع هفته ناجا از یازدهم مهرماه، شعار امسال این هفته را "اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی، امنیت و آرامش" عنوان کرد و افزود: عمده اهدافی که در این هفته دنبال می‌شود ارتقا تعامل و ارتباط با اقشار مختلف مردم بویژه اقشار تاثیرگذار و نخبگان جامعه، افزایش آموزش همگانی با هدف افزایش احساس امنیت و افزایش مشارکت مردمی در موضوع نظم و امنیت اجتماعی است.

امان اللهی اقتدار پلیس را در انجام وظیفه درست در چاچوب قانون و برخورد جدی و قاطع برابر مجرمین و تبهکاران عنوان کرد وافزود: اصل این اقتدار برای ما این است که اعتبار عمومی بین اقشار مختلف مردم داشته و خدمات رسانی درست به مردم را در راستای پرداختن به خواسته‌های اصلی آنها داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه بر مشارکت مردمی در حوزه وظایف نیروی انتظامی تاکید کرد و افزود: در شرایط امروزی چنانچه بتوانیم ارتقاء آموزش همگانی و مشارکت مردمی را در حوزه نظم و امنیت عمومی ایجاد کنیم، قطعا روند کاهشی را در بسیاری معضلات و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی خواهیم داشت.

وی به نامگذاری روزهای هفته ناجا اشاره کرد و افزود: روزهای هفته ناجا به ترتیب با عناوین "پلیس، قانون گرایی، آموزش همگانی و انضباط اجتماعی"، "پلیس، اقتدار، کارآمدی"، "پلیس، هوشمندی، پاسخگویی و مردم داری"، "پلیس، دانش بنیادی، پژوهش محوری و روزآمدی"، "پلیس، اعتماد عمومی، مشارکت مردمی و پیشگیری اجتماعی"، "پلیس، ایثارگری، تلاش جهادی، تعالی فردی و سازمانی"، "پلیس، ولایت مداری، کرامت انسانی و حاکمیت ارزشهای اسلامی" نامگذاری شده‌اند.

امان اللهی در ادامه به تشریح برنامه های تدارک دیده شده در استان به مناسبت هفته ناجا پرداخت و غباروبی مزار شهدا، سرکشی از خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری صبحگاه مشترک با حضور کارکنان نیروهای مسلح استان، برگزاری مسابقات ورزشی و راهپیمایی خانوادگی ویژه خانواده کارکنان ناجا، ارائه خدمات مضاعف به مردم، برگزاری برنامه های آموزش همگانی در مساجد، مدارس و دانشگاه ها و سایر مراکز آموزشی، شرکت در نماز جمعه با حضور فرماندهان و مدیران و کارکنان انتظامی را از جمله مهمترین این برنامه‌ها عنوان کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از برگزاری دو همایش "راهوران محله" و "طلایه داران فرهنگ ترافیک" نیز در این هفته خبر داد و اظهار کرد: در این دو همایش از افرادی که با پلیس راهور همکاری کرده و از نمونه‌های ترافیکی و رانندگان قانونمند تجلیل می‌شود.

وی افزود: همچنین در این هفته هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا برخی مراکز انتظامی توسط دانش آموزان و دانشجویان مورد بازدید قرار گیرد.