جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

برنامه دولت برای خانه دار شدن سه هزار مددجوی کمیته امداد کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه دولت برای خانه دار شدن سه هزار مددجوی کمیته امداد کرمانشاه

یکی از مصوبات سفر رییس جمهوری به کرمانشاه، تامین سه هزار واحد مسکونی برای نیازمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) با مشارکت استانداری بوده که این برنامه به گفته مسئولان پنج ساله است و هم اکنون در مرحله توافق های اولیه قرار دارد.

مدیر مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در خصوص این طرح توضیح داد: قرار شده تا استانداری برای ساخت سه هزار واحد مسکونی زمین رایگان و بدون معارض به همراه زیرساخت های آب، برق و گاز در اختیار کمیته امداد قرار دهد و این نهاد نیز از محل منابع خودش این واحد ها را بسازد.

کاووس رفیعی افزود: هم اکنون در حال پیگیری این طرح هستیم و برخی از شهرستان های ما نیز اعلام آمادگی واگذاری زمین کرده اند ضمن اینکه با توجه به راکد ماندن 2 هزار و 500 واحد از پروژه های مسکن مهر استان، ضمن یک توافق اولیه تصمیم گرفته شده تا در راستای این طرح هزار و 400 واحد مسکن مهر راکد به کمیته امداد واگذار شود.

به گفته او این واحدها متعلق به مسکن و شهرسازی و نیز بنیاد مسکن با پیشرفت فیزیکی 10 تا 50 درصد است که لازم است کمیته امداد استان منابع مالی مورد نیاز را برای این واگذاری تامین کند.

رفیعی ساخت این سه هزار واحد مسکونی را یک پروسه پنج ساله عنوان کرد و گفت: مطابق برآوردهایی که انجام شده است نیاز واقعی مسکن مدجویان کمیته امداد استان کرمانشاه چهار هزار و 700 واحد است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در 15 اسفند 95 در نشستی خبری از کمک 500 میلیارد ریالی دولت به مددجویان کمیته امداد در جریان سفر رییس جمهوری به استان کرمانشاه خبر داده بود.

حسین خدرویسی گفت: با احتساب کمک دولت هم اکنون اعتبار این کمیته برای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان 875میلیارد ریال است و توانسته ایم تا بهمن ماه به مددجویان 620 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم که حاصل آن ایجاد چهار هزار شغل پایدار بوده است. استان کرمانشاه با 68 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد و با جمعیتی بالغ بر 168هزار نفر یازدهمین استان کشور از نظر مددجوی کمیته امداد است.

بیشترین افراد زیرپوشش زنان سرپرست خانوار با جمعیتی بالغ بر 35 هزار و 500 نفر هستند که هیچ گونه مهریه، نفقه و یا مستمری از سوی همسر یا پدر خودشان دریافت نمی کنند.