سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

برنامه های دهه فجر باید به بهترین شکل ممکن در استانداری و فرمانداری ها برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه های دهه فجر باید به بهترین شکل ممکن در استانداری و فرمانداری ها برگزار شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بر برگزاری هر چه بهتر و باشکوهتر برنامه های دهه فجر در ستاد استانداری و فرمانداری ها استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ مهندس رضا رحیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع برنامه های دهه فجر باید به بهترین شکل ممکن در استانداری و فرمانداری ها برگزار شوداستانداری در جلسه شورای فرهنگی که در استانداری برگزار شد، افزود: باید تلاش شود که امسال برنامه های متنوعی برای سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استانداری و فرمانداری ها برگزار و همچنین نسبت به ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی با محوریت اقدامات جمهوری اسلامی طی سخنرانی های مختلفی اقدام شود.

وی بیان داشت: دهه فجر یکی از مناسبت های مهم ملی و مذهبی است لذا باید با برنامه ریزی دقیق نسبت به برگزاری برنامه های متنوع در این دهه اهتمام لازم صورت گیرد.

وی همچنین بر برگزاری مناسب دیگر برنامه ها برای مناسبت های مختلف اعم از ایام میلاد و شهادت ائمه اطهار(ع) در ستاد استانداری و فرمانداری ها تاکید کرد وگفت: اداری و مالی استانداری از چنین برنامه هایی استقبال خواهد کرد و در مجموع باید به انجام برنامه های متنوع فرهنگی در ستاد استانداری و همچنین فرمانداری ها و بخشداری ها توجه ویژه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع یکی از مهمترین بحث ها است که در این شورا باید با جدیت به آن توجه شود و کارمندان و کلیه پرسنل همواره خود را خدمتگزار مردم بدانند و تلاش کنند که کار مردم را به بهترین نحو و در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهند.

وی بیان داشت: امام خمینی(ره) با آن جایگاه بسیار رفیع رهبری همواره خود را خدمتگزار مردم معرفی می کردند و نسبت به تسریع در کارهای آنان تاکید بسیار داشتند لذا ما باید این نوع رفتار و اخلاق را الگوی کاری خود قرار دهیم.

وی همچنین یکی از مباحث مهم در این جلسه را پرداختن به حقوق شهروندی عنوان کرد و گفت: در این جلسه باید به این موضوع با جدیت پرداخته شود و مسیرهای اجرای آن هم در ستاد استانداری و هم فرمانداری ها تشریح و تبیین گردد.

مهندس رحیمی در ادامه با اشاره فرهنگ کار در استان و اینکه ارتقای فرهنگ کار در اشتغالزایی و رفع مشکل بیکاری تاثیرگذار است از دبیر این شورا خواست که برای توجه به فرهنگ کار راهکارها و برنامه های مختلفی مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان داشت: این شورا می تواند در ارتقای فرهنگ کار در استان تصمیمات اثربخشی اتخاذ کند و آنرا به سطح استان تسری دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همچنین بر توجه به اقامه نماز در بهترین مکان در فرمانداری ها و بخشداری ها تاکید کرد و گفت: ضروری است که برای جلسه آینده این شورا گزارشی از وضعیت نمازخانه در فرمانداری ها و بخشداری ها ارائه شود.

وی در پایان گفت: این شورا یک شورا تشریفاتی نیست بلکه باید تلاش کنیم که به یک شورا تاثیرگذار در بخش فرهنگی تبدیل شود. در ابتدای این جلسه رضا محمودیان دبیر شورای فرهنگی گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این شورا و ابلاغ مصوبات آن به فرمانداری ها جهت اجرا ارائه کرد.