سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برپایی بزرگترین سفره هفت سین طبیعی جهان در قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی بزرگترین سفره هفت سین طبیعی جهان در قصرشیرین

بزرگترین سفره هفت سین طبیعی جهان، نوروز 96 با مشارکت و همراهی مردم در شهرستان قصرشیرین پهن می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، شهردار قصرشیرین گفت: نوروز به صورت پرونده چند ملیتی ثبت در یونسکو، یک میراث ناملموس و معنوی در سطح جهان است و از این رو با همفکری کارشناسان قرار شد تا یک سفره هفت سین طبیعی با وسعت بزرگ در این شهرستان گسترده شود تا با این اقدام، نوروز در اذهان مردم و بازدید کنندگان و مسافرانی که به قصرشیرین وارد می شوند، ماندگار شود.

صحبت پور افشار افزود: این سفره در محوطه ای به وسعت بیش از دو هزار متر مربع و در روبروی بوستان بسیج قصرشیرین گسترده می شود و سین های طبیعی نوروزی در آن نیز با مشارکت مردم تامین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مفهوم این سفره بر گرفته از ایوان عمارت خسرو به عنوان یک اثر ملی از آثار دوره ساسانی در شهرستان قصرشیرین و همچنین از جاذبه های طبیعی و گردشگری موجود در این منطقه است.

شهردار قصرشیرین اظهار داشت: یکی از اهداف ایجاد این سفره به منظور معرفی هرچه بیشتر جاذبه های گردشگری تاریخی و موقعیت آب وهوایی شهرستان قصرشیرین در ایام نوروز است تا مسافرین و گردشگرانی که وارد استان کرمانشاه می شوند به منظور بازدید از این سفره از جاذبه های مسیر قصرشیرین از جمله سراب کرند، ریجاب، پیران و دیگر جاذبه های خود شهر قصرشیرین هم بازدیدی داشته باشند.