رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

برپایی خیمه‌های معرفت در ۸ بقعه متبرکه استان کرمانشاه‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی خیمه‌های معرفت در ۸ بقعه متبرکه استان کرمانشاه‌

برپایی خیمه‌های معرفت در ۸ بقعه متبرکه استان کرمانشاه‌

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برپایی خیمه‌های معرفت در ۸ بقعه متبرکه استان کرمانشاه در ایام محرم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام آیت عباسیان امروز یکشنبه در گردهمایی «طلایه داران تبلیغ و جلسه توجیهی مبلغان اعزامی» اظهار داشت: از محل موقوفات استان کرمانشاه ۱۱۰ مبلغ به مناطق محروم اعزام می‌شوند و تعدادی نیز از مبلعین بومی در دهه محرم جهت تبلیغ اعزام می‌شوند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی از محل موقوفات کمک دریافت می‌کنند، افزود: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی با پشتوانه وقف صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام عباسیان همچنین بیان کرد: با آغاز ماه محرم بصیرت عاشورایی در ۳۲ بقعه به اجرای برنامه می‌پردازند و در ۸ بقعه هم خیمه‌های معرفت جهت پاسخ گویی به شبهات و مشاوره به مردم شروع بکار می‌کنند.

وی افزود: حوزه های علمیه از سوی موقوفات اداره و شهریه روحانیون از محل درآمد موقوفات پرداخت می‌شود و برخی از مدارس و دانشگاه‌ها نیز از همین طریق اداره می شود لذا مبلغان وظیفه دارند در امر تبلیغ نقش خود را ایفا کنند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه افزود: وجود حضرت ختمی مرتبت و ائمه اطهار(ع) و علمای دین در امر وقف و دعوت به این امر نقش بسزایی دارند و در هر عصری رد پای این عالمان به وضوح مشاهده می شود.

وی علما را پشتوانه‌های تبلیغ دین معرفی کرد و بیان داشت: دشمنان به دنبال خدشه وارد کردن به اعتقادات دینی هستند و همه ما موظف هستیم در برابر استکبار بایستیم و با بصیرت افزایی مردم را از ترفندهای دشمنان آگاه سازیم.