رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

برپایی نمایشگاه فروش "شب یلدا" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه فروش "شب یلدا" در کرمانشاه

برپایی نمایشگاه فروش "شب یلدا"در کرمانشاه

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرمانشاه از برپایی نمایشگاه فروش اقلام خوراکی ویژه شب یلدا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، رضا قاسمی فر با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری تنظیم بازار در ایام ویژه مانند عیدنوروز، اول مهر و شب یلدا است، برگزاری این بازار فروش و هفته بازارها را اقدامی در راستای ساماندهی دستفروشان و تنطیم بازار عنوان کرد.

وی محل بربایی بازار شب یلدا را میدان آیت الله کاشانی، جنب پاساژ ارگ اعلام کرد و گفت: در این مکان با همکاری بخش خصوصی از چندروز پیش حدود 60 غرفه از اصناف مختلف و دارای کارت بهداشت مستقر شده و اقدام به فروش انواع اقلام خوراکی شب یلدا با قیمت مناسب می‌کنند.

قاسمی فر همچنین درمورد برپایی هفته بازارها نیز با یادآوری اینکه در روزهای مختلف هفته، هر روز در یک نقطه تعیین شده بازار روز برگزار می‌شود، اعلام کرد: این هفته بازارها روز شنبه در شهرک معلم، یکشنبه در آریاشهر، دوشنبه در شهرک ظفر و پارک شیرین، سه شنبه در میدان نیایش و صیاد شیرازی، چهارشنبه در دولت آباد، پنجشنبه در میدان شهدا و جمعه در پارک شرقی تاقبستان برپا می‌شوند.

 وی افزود: به علت آماری بالای بیکاری استان افراد زیادی در سطح شهر کرمانشاه به دستفروشی می‌پردازند و برپایی این بازارها موجب جمع آوری دستفروشان و انتقال آنان برای کسب درآمد به نقاط تعیین شده می‌شود و به شهر نظم و سیمایی بهتر می‌بخشد.

مدیرعامل سازمان میادین و مشاغل شهری شهرداری کرمانشاه یادآور شد: فعالیت دستفروشان و تعیین نقاط برای برپایی هفته بازار همگی در چارچوب و نظارت قانونی انجام می‌شود.