جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

برپایی نمایشگاه کتاب در سرپل ذهاب - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه کتاب در سرپل ذهاب

برپایی نمایشگاه کتاب درسرپل ذهاب

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش سرپل ذهاب، از برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت هفته وحدت در این شهرستان خبر داد.

یوسف باباخانی روز شنبه در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این نمایشگاه 10 هزار جلد کتاب با هزار عنوان در موضوع های مختلف در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نماشگاه کتاب از امروز به مدت دو هفته در دو نوبت صبح و عصر در محل کانون شهید باهنر سرپل ذهاب آماده بازدید علاقه مندان به فرهنگ مطالعه است، بیان کرد: کتاب های موجود در این نمایشگاه با 20 تا 50 درصد تخفیف به مردم عرضه می شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش سرپل ذهاب، ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در جامعه به ویژه در بین کودکان و نوجوانان را از اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان کرد. باباخانی ادامه داد: آموزش و پرورش از نهادهایی است که می تواند با برنامه ریزی های هدفمند، به نیازهای روحی دانش آموزان پاسخ دهد.

او گفت که دستگاه تعلیم و تربیت در ایجاد انگیزه مطالعه، ترویج و نهادینه کرند فرهنگ کتابو کتابخوانی و شناخت فضائل اخلاقی قشر جوان جامعه نقش تعیین کننده و بسزایی دارد.

وی گفت: مجموعه دانش و معارف و تاریخ مدون چند هزار ساله را می توان در کتاب یافت و هیچ کدام از وسایل ارتباطی، ژرفای لازم را در اندیشه، تفکر و حوزه قدرت خلاقیت انسان آن گونه که خواندن و نوشتن پدید می آورد، ایجاد نمی کند.

این مقام مسوول ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از رسالت های اصلی دستگاه تعلیم و تربیت در جامعه عنوان کرد و افزود: با تحقق این مهم شاهد کاهش بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی خواهیم بود. سرپل ذهاب با بیش از 90 هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه دارای 48 کیلومتر نوار مرزی با عراق است.