رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری اجلاس استانی نماز در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری اجلاس استانی نماز در کرمانشاه

برگزاری اجلاس استانی نماز درکرمانشاه

اجلاس استانی و یک روزه نماز امروز در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه ، در این مراسم که با موضوع نماز و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شد ، آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه در سخنانی ، نماز را رمز رسیدن به خداوند متعال دانست و گفت : خوب است تا خانواده ها ، فرزندانشان را از همان دوران کودکی به این امر الهی تشویق کنند.

وی با تاکید بر اینکه عبادت و بندگی حق جزو ذات و جوهره آدمی است گفت : حضرت امام (ره) در مورد اینکه چرا نماز به پنج قسمت تبدیل شده می فرمودند ؛ این کار برای این است تا انسان همیشه به یاد خدا و مشغول به جا آوردن عبادت و راز و نیاز با خالق و معبودش باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اسرار عبادت کردن را ایجاد حالت تذکر و بیداری در انسان برشمرد و گفت : اگر که می خواهیم از آسیب های اجتماعی مصون بمانیم ، باید به اقامه نماز اهمیت ویژه ای بدهیم. آیت الله علماء در پایان خواستار تحکیم اقامه نماز در مدارس ، دانشگاه ها و ادارات استان شد.

در ادامه اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه هم گفت : انسان یک سیر تکاملی درزندگی دارد ، و دین آمده تا انسان را از ذلت برهاند و به قرب الهی برساند. وی افزود : تنها راه برون رفت از بحران در جامعه ای که گرفتار انواع آسیب های اجتماعی است ، تمسک به نماز و مدد جستن از یاد خداست.

سلیم ادریس رئیس استانی ستاد اقامه نماز کشور نیز در سخنانی گفت : نماز به مصابه احتراق و جوشش درونی است که انسان را به حرکت وا می دارد ، و کسی که نماز نمی خواند دچار ایستایی می شود.

در پایان مراسم ، علاوه بر اهداء انگشتری رهبر معظم انقلاب به آیت الله مصطفی علماء ، به پاس تلاش های وی برای ترویج نمازخوانی و اقامه نماز جماعت در مدارس استان ، از 28 اداره استان کرمانشاه که در امر اقامه نمازجماعت فعال اند ، تجلیل شد.