رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

برگزاری آزمون سراسری "حفظ و مفاهیم قرآن کریم" در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آزمون سراسری "حفظ و مفاهیم قرآن کریم" در کرمانشاه

آزمون سراسری "حفظ و مفاهیم قرآن کریم" در کرمانشاه برگزار میشود

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری پانزدهمین دوره آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در روز 20 آبان سال جاری خبر داد.

محسن کرمیان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به ثبت نام 1091 متقاضی برای حضور در این آزمون در استان گفت: این آزمون در چهار حوزه امتحانی سطح استان برگزار می‌شود.

کرمیان تصریح کرد: در حوزه امتحانی کرمانشاه، متقاضیان شهرستان های کرمانشاه، کنگاور و سنقر حضور دارند که 333 نفر در بخش آزمون کتبی حفظ، 214 نفر در بخش مفاهیم و 235 نفر در بخش شفاهی شرکت می کنند.

سرپرست معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: در حوزه اسلام آبادغرب نیز 72 نفر در بخش آزمون کتبی حفظ، 79 نفر در بخش مفاهیم و 40 نفر دربخش شفاهی از شهرستانهای اسلام آبادغرب ،سرپل ذهاب و دالاهو حضور دارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حوزه گیلانغرب نیز 33 نفر در بخش کتبی حفظ، دو نفر در بخش مفاهیم و 36 نفر دربخش شفاهی و در حوزه جوانرود نیز 24 نفر در بخش حفظ کتبی، هفت نفر در بخش مفاهیم و 16 نفر در بخش شفاهی در دو نوبت صبح و عصر حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه متقاضیان از 30 موسسه قرآنی سطح استان در این آزمون شرکت دارند، ابراز امیدواری کرد: این دوره مسابقات در بالاترین سطح کیفی در سطح استان برگزار شود.