رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی در دانشگاه رازی کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی در دانشگاه رازی کرمانشاه

آزمون عملی تربیت بدنی در دانشگاه رازی کرمانشاه درحال برگزاری است

نماینده آزمون عملی تربیت بدنی غرب کشور گفت: دانشگاه رازی کرمانشاه میزبان آزمون ورودی به رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی اشرف خزایی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: داوطلبانی از استان های همدان، کردستان و کرمانشاه در این آزمون شرکت کرده اند.

وی تصریح کرد: 242 داوطلب زن و 208 داوطلب مرد در این آزمون دو روزه شرکت می کنند.
وی اظهار کرد: این آزمون برای داوطلبان ورود به دوره کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار می شود و شرکت کنندگان با شرکت در آزمون سراسری از طریق سازمان سنجش معرفی شده اند.
خزایی در خصوص جزییات آزمون سراسری عملی تربیت بدنی گفت: چکاپ بدنی و مراجعه به ایستگاه های ورزشی از جمله موارد آزمون عملی است که نمرات آنان به صورت محرمانه به سازمان سنجش ارسال می شود.
وی با بیان اینکه نتایج نهایی توسط سازمان سنجش برگزار می شود، تصریح کرد: بیشتر تمایل داریم افرادی که ورزشکار بوده و به ورزش علاقه دارند به این سمت کشیده شوند.
به گفته نماینده آزمون عملی تربیت بدنی غرب کشور، متاسفانه در برخی موارد می بینیم داوطلبانی که خواهان ورود به دانشگاه دولتی هستند از سر ناچاری به دانشکده تربیت بدنی قدم می گذارند.
آزمون عملی برای کلیه معرفی شدگان خانم در روز جاری و آقایان در روز جمعه برگزار می شود.
گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی در سال 1373 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی راه اندازی شد و از همان سال دانشجوی کارشناسی پذیرفت.
از سال 1375 گروه تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد (گرایش عمومی) دانشجو پذیرفت.
در اسفند ماه 1376 گروه تربیت بدنی از دانشکده ادبیات وعلوم انسانی جدا و مستقلاً به دانشکده تربیت بدنی ارتقا یافت اما کماکان در ساختمان دانشکده ادبیات وعلوم انسانی به فعالیت خود ادامه داد تا اینکه نهایتاً در سال 1381 کاملاً از دانشکده ادبیات منفک و به پردیس دانشگاه رازی (محل فعلی اداره تربیت بدنی دانشگاه) انتقال یافت.