جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری بیش از 3000 یادواره شهدا در استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری بیش از 3000 یادواره شهدا در استان کرمانشاه

برگزاری بیش از 3000 یادواره شهدا در استان کرمانشاه

سخنگوی کنگره سرداران، امیران، فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه با بیان اینکه هنوز زمان اصلی برگزاری اجلاسیه اصلی این کنگره مشخص نشده، گفت: تلاش می‌شود تا اجلاسیه اصلی این کنگره سال آینده برگزار شود.

سید عیسی اجاقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه تاکنون یادواره‌های زیادی در بخش‌های مختلف روستایی، محلی، یگانی، صنفی، قشری و... در راستای برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره سرداران، امیران، فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه برگزار شده است، گفت: تاکنون بیش از سه هزار یادواره برگزار شده است.

 به گفته اجاقی پیش‌بینی می‌شود تا زمان برگزاری اجلاسیه اصلی تعداد یادواره‌های برگزار شده به چهار هزار یادواره برسد.

سخنگوی کنگره سرداران، امیران، فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به کتاب‌های چاپ شده و در دست چاپ داشت و موضوعات این کتاب‌ها را شامل موضوعات دفاع مقدسی و شهدا دانست.

اجاقی گفت: تاکنون حداقل 12 عنوان کتاب به چاپ رسیده‌ و پیش بینی‌می‌شود این تعداد تا زمان برگزاری اجلاسیه اصلی به 50 عنوان برسد.

اجاقی در ادامه با اشاره به در دست ساخت بودن مکان برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره سرداران، امیران، فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه گفت: این ساختمان با ظرفیت حداقل پنج هزار نفر با فضاهای پیرامونی در پادگان توحید شهر کرمانشاه در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه این ساختمان در آینده مقر راهیان نور استان خواهد شد، گفت: این پروژه با پیشرفت قابل قبول در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود در پروسه زمانی شش تا هشت ماهه به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه با بیان اینکه هنوز زمان اصلی برگزاری اجلاسیه مربوط به کنگره سرداران، امیران، فرماندهان و 9800 شهید استان کرمانشاه مشخص نشده، گفت: تلاش خواهیم کرد تا در اولین فرصت و پس از ساخت سازه‌های مورد نیازنسبت به برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره اقدام شود.

اجاقی با باین اینکه قرار بود اجلاسیه اصلی کنگره مهر ماه امسال برگزار شد، گفت: به دلیل فراهم نبودن زیر ساخت‌ها برگزاری کنگره به تعویق افتاد و تلاش می‌شود تا اجلاسیه اصلی این کنگره سال آینده برگزار شود.

وی سپس از برگزاری این کنگره به عنوان یک رخداد عظیم فرهنگی یاد و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این کنگره بتواند در زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش مهمی داشته باشد.

به گفته اجاقی مشابه چنین کنگره‌ای تاکنون در استان کرمانشاه برگزار نشده و برگزاری 10 سال یک‌بار آن در استان‌ها پیش‌بینی شده است.