جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در کردستان عراق - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در کردستان عراق

برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در کردستان عراق

مدیرکل گردشگری گرمیان عراق خواستار برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در کردستان عراق شد.

به گزارش خبرنگار سرویس فرهنگی هنری ایسنا منطقه کرمانشاه، کاک پشتوان در مراسم افتتاحیه جشنواره منطقه ای سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری که در محل نمایشگاه بین المللی کرمانشاه در حال برگزاری است، با بیان اینکه کردستان عراق از دیرباز با کشور ایران ارتباط زیادی داشته است، اظهارکرد: مرزهای ایران همیشه به روی مردم اقلیم کردستان عراق باز بوده است.

وی ادامه داد: همیشه بهترین راه و نقطه دید ما جمهوری اسلامی ایران بوده است. مدیرکل گردشگری گرمیان عراق با اشاره به اینکه بین کردستان عراق و استان های غربی ایران نقاط مشترک دینی، فرهنگی و آداب و رسوم وجود دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها با اقلیم کردستان عراق همکاری داشته که جای تشکر دارد.

وی اضافه کرد: ایران سرزمینی غنی از نظر فرهنگی است که همیشه این نکته را مدنظر داشته و سعی در ایجاد ارتباط قوی‌تر با این کشور داشته‌ایم. کاک پشتوان اعلام کرد: دروازه‌های زیادی برای ارتباطات بیشتر با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون شرکت های زیادی از ایران در اقلیم کردستان عراق مشغول فعالیت هستند، گفت: از مقامات کشور ایران درخواست داریم که برای رفع پاره ای از مشکلات از جمله بازکردن مرز پرویزخان برای تردد مردم اقلیم جهت استفاده بهینه از امکانات درمانی و پزشکی استان کرمانشاه تلاش کنند.

مدیرکل گردشگری گرمیان عراق در پایان خواستار برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در کردستان عراق شد.