رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

برگزاری دومین جلسه کمیته پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دالاهو - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دومین جلسه کمیته پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دالاهو

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دالاهو از برگزاری دومین جلسه کمیته مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر صید محمد قاسمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دالاهو از برگزاری دومینبرگزاری دومین جلسه کمیته پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دالاهو جلسه کمیته مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دالاهو به ریاست فرماندار این شهرستان خبر داد و گفت: در این جلسه بر لزوم همکاری دستگاه های مختلف برای پیشگیری از بروز این بیماری در سطح شهرستان تاکید شد.

وی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را یک بیماری مشترک بین انسان و پرندگان برشمرد و اظهار داشت: این بیماری دارای علایم تنفسی، گوارشی و عصبی است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دالاهو اشاره ای به وضعیت این بیماری در جهان، کشور و استان کرمانشاه داشت و تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون با وجود مراقبتهای فعال و غیر فعال در این شهرستان مورد مشکوک به این بیماری مشاهده نگردیده است.

دکتر قاسمی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهر کرندغرب هیچگونه مکان فروش مرغ زنده وجود ندارد و در شهرهای گهواره و ریجاب نیز برنامه مبارزه با فروش مرغ زنده در حال انجام است.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم آگاه سازی مردم برای خودداری از خرید مرغ زنده و شکار پرندگان، خواستار همکاری سایر دستگاههای دولتی از نظر نیروی انسانی و امکانات با شبکه دامپزشکی در صورت بروز احتمالی این بیماری شد.

وی بیان داشت: شهروندان در صورت مشاهده، هرگونه تلفات طیور به شبکه دامپزشکی شهرستان دالاهو را با شماره تماس 3722165 و یا سامانه 1512 اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در میان بگذارند.

همچنین در این جلسه تاتار فرماندار شهرستان دالاهو نیز ضمن تشکر از تلاش ها و اقدامات شبکه دامپزشکی در حفظ سرمایه های دامی، تاکید کرد: فرمانداری و ادارات شهرستان نیز آماده همکاری با شبکه دامپزشکی در راستای مبارزه با بیماری آنفلوآنزای پرندگان می باشند.