رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

برگزاری رزمایش امداد و نجات در قصرشیرین - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری رزمایش امداد و نجات در قصرشیرین

به مناسبت روز کاهش اثرات بلایای طبیعی، رزمایش امداد و نجات در سوانح جاده ای و ساختمان، اطفای حریق و کمک رسانی به مردم در تندبادها روز دوشنبه در قصرشیرین برگزار شد.

رییس جمعیت هلال احمر قصرشیرین در حاشیه این رزمایش به خبرنگار ایرنا گفت: نمایش توانمندی ‏های و افزایش هماهنگی دستگاه های امدادی، آمادگی نیروها، ارتقای توان عملیاتی و سرعت عمل نیروها برای رویارویی با حوادث احتمالی از هدف های اجرای این رزمایش ها است.

امیدرضا بیگی افزود: از ابتدای امسال 44 مورد امداد رسانی توسط نیروهای جمعیت هلال احمر قصرشیرین انجام شده است.

وی، رسالت اصلی جمعیت هلال احمر را امداد رسانی به موقع به مردم در هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه عنوان کرد و اظهارداشت: در صورت بروز حادثه در محدوده شهرستان، نیروهای هلال احمر در کمترین زمان ممکن با حضور به موقع، به مصدومان امدادرسانی می کنند.

رییس جمعیت هلال احمر قصرشیرین اضافه کرد که با توجه به وقوع بسیاری از بلایای طبیعی در کشورمان، نقش نیروهای جمعیت هلال احمر در کاهش خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه و همچنین امداد رسانی به موقع و سریع به مصدومان حادثه بسیار اثرگذار است و این مهم بر کسی پوشیده نیست.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با در اختیار داشتن 2 مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی، بیش از 27 هزار تن جمعیت 186 کیلومتر مرز با عراق دارد.