سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری مراسم روز دانشجو در کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم روز دانشجو در کرمانشاه

برگزاری مراسم روز دانشجو درکرمانشاه

مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه  برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این مراسم که باحضور دانشجویان ، اساتید و برخی مدیران استانی در تالار علامه امینی دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است ، نوذر قنبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه ، داشجوی فهیم و همیشه در صحنه را دانشجویی دانست که با تدبیر در همه عرصه ها حضور دارد و هرگز به حاشیه رانده نمی شود.

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه هم در سخنانی گفت : اگر امربه معروف در جامعه تعطیل شود و مردم در جامعه همدیگر را نقد نکنند ، بدترین ها بر جامعه مستولی می شود و آن وقت دعا هم دیگر کارگر نخواهد بود.

در دموکراسی به عنوان آخرین تجربه بشر ، وجود مطبوعات و اصحاب رسانه به عنوان چشم بیدار عمل می کند و این نقد و انتقادات که دولت هم می پذیرد و می خواهد تا نقد شود ، برای همین امر است و دانشجو هم به عنوان بخشی از این رکن وظیفه دارد با کسب علم و دانش از انحرافات جلوگیری کند.

وی افزود : اگر آرزویمان این است که کشورمان توسعه یابد، همه باید دست به دست هم دهیم و برای رسیدن به این توسعه نقش آفرینی کنیم.

ایران در چهار راه جغرافیایی جهان قرار گرفته و اگر بگوییم ایران قلب جهان است سخنی به گزاف نگفته ایم، لذا این موقعیت سوق الجیشی ایران در منطقه باعث بروز تحولات شگرفی در این کشور شده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه افزود: آنچه که باعث نامگذاری روز دانشجو شده نقشی است که دانشجویان در سرنوشت کشور ایفا کرده اند. رازانی گفت : این واقعیتی انکار ناپذیر است که جهان امروز کوچک شده و به دهکده ای تبدیل گردیده ، و ما هم برای آنکه از علم و فناوری روز عقب نمانیم باید خود را به فناوری های روز مجهز کنیم.

رازانی سپس با درخواست از نهادهای آموزشی به ویژه دانشگاه ها برای ترسیم برنامه و چشم انداز آینده تاکید کرد ؛ باید دانشجویانی در طراز جهانی تربیت کنیم تا بتوانند علم و فناوری روز دنیا را آموخته و در راه توسعه و پیشرفت کشور از آن بهره گیرند.

در پایان این مراسم از دانشجویان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با اهدای لوح یادبود و هدایایی تجلیل شد.