سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری مطلوب جام جهانی کشتی اعتباری دوچندان به کرمانشاه می بخشد - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مطلوب جام جهانی کشتی اعتباری دوچندان به کرمانشاه می بخشد

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: مسابقات جام جهانی کشتی فرصتی ویژه و استثنایی برای معرفی کرمانشاه به دنیا است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست هماهنگی و برنامه ریزی برای استفاده از فرصت مسابقات آزاد جام جهانی کرمانشاه اظهار کرد: مسابقات جام جهانی کشتی بعد از المپیک مهم ترین رویداد بین المللی در عرصه این ورزش محسوب می شود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی به میزبانی کرمانشاه را یک رویداد بسیار مهم خواند و گفت: این دوره از مسابقات از هفته های قبل به دلیل موضوع حضور یا عدم حضور تیم کشتی آمریکا و مواضع غیراصولی ترامپ رئیس جمهور این کشور مورد توجه همه رسانه های معتبر دنیا قرار داشت و بارها نام کرمانشاه به واسطه میزبانی این مسابقات به زبان آورده شد.

این مدیر ارشد اقتصادی استان با اشاره به اینکه با آغاز این رقابت ها چشمان تمامی مشتاقان ورزش و به ویژه دوستداران کشتی به کرمانشاه دوخته خواهد شد، افزود: این موضوع فرصت بسیار مناسبی برای معرفی پتانسیل ها، قابلیت ها و استعدادهای کرمانشاه در حوزه های مختلف تاریخی، فرهنگی، گردشگری و کشاورزی فراهم آورده که در شرایط عادی باید میلیاردها تومان صرف تبلیغات آن می شد. وی تصریح کرد: همچنین در طول برگزاری این مسابقات میز معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمانشاه به معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی و اقتصادی می پردازد تا از این فرصت به دست آمده به بهترین شکل برای جذب کارآفرینان جدید استفاده کنیم.

رحیمی عنوان کرد: امروزه کشورهای توسعه یافته دنیا به مقوله فرهنگ بهای بسیاری می دهند و از این دریچه به معرفی خود می پردازند و تلاش می کنیم در این مسابقات نیز حوزه های فرهنگ و هنر، گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی استان به شکل مطلوبی به نمایش گذاشته شوند. م

عاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: در حاشیه این مسابقات می توان با برپایی کارگاه های کوچک فرش بافی، گیوه بافی و ... به شکل زنده نحوه ساخت این صنایع دستی معروف را به نمایش گذاشت تا مهمانان خارجی و داخلی با آن آشنا شوند.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی مناسب در این زمینه اظهارکرد: باید با نصب بنرهای تبلیغاتی در میادین و خیابان های اصلی شهر زمینه و بستر مناسبی را برای آگاهی یافتن و دنبال کردن این رویداد بزرگ توسط شهروندان فراهم شود.

این مقام ارشد استان در پایان با تاکید بر لزوم تلاش همه کرمانشاهی ها برای برگزاری شکوهمند و موفق این رقابت ها، خاطرنشان کرد: برگزاری موفق این رقابت ها در عرصه جهانی اعتباری دو چندان به کرمانشاه خواهد بخشید.