جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری نشست ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نشست ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه

نشست ستاد خدمات سفر استان کرمانشاه شامگاه دیروز با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استانداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در این نشست که دیشب برگزار شد، معاون رئیس جمهور استان کرمانشاه را دارای قابلیت هایی ویژه در حوزه گردشگری دانست و گفت: برای افزایش گردشگران تا پایان فروردین امسال، تور رسانه ای در 3 استان کرمانشاه، کردستان و ایلام برگزار می شود.

دکتر زهرا احمدی پور درباره افزایش اعتبارات استان کرمانشاه در حوزه گردشگری افزود: در هر استانی که اولویت با فعالیت در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشد، ما هم تزریق اعتبارات لازم را به آن استان افزایش می دهیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با تاکید بر پیگیری ثبت جهانی شدن آثاری چون محور ساسانی و اورامانات گفت: برای ثبت ملی آثاری دیگر از استان کرمانشاه تلاش ویژه ای می کنیم.

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم استان کرمانشاه را از مناطق مطرح جهان در زمینه میراث فرهنگی برشمرد و گفت: این استان با توجه به ظرفیت هایی که دارد، باید به صورت ویژه به مردم ایران و جهان معرفی شود.

فرهاد نظری افزود: به عنوان مثال، تپه گودین یکی از مهمترین آثار تاریخی جهان است که به تنهایی قابلیت ثبت در آثار جهانی را دارد. وی افزود: منطقه اورامانات هم مصداق بارز یک منظر فرهنگی است، که شانس بالایی را برای ثبت جهانی شدن داراست. نظری سپس با اعلام اینکه گوردخمه های موجود در استان کرمانشاه در جهان بی نظیرند، گفت: به گفته باستان شناسان مطرح جهان، بیستون دروازه اصلی و باستانی قاره آسیاست.

مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان، تکیه معاون الملک را هم از آثار بی نظر شیعی برشمرد که نمونه آن را در هیچ جای جهان نمی توان یافت.

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه هم در ادامه نشست، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان را در زمره ادارات کل برتر میراث فرهنگی کشور دانست و گفت: با مدیریت درست و با افزایش امکانات، صنعت هتل داری در استان کرمانشاه در حال رونق گرفتن است.

وی مرزی بودن این استان را یادآور شد و گفت: امیدواریم؛ با توسعه تجارت در مرزها، استان کرمانشاه از رونق اقتصادی خوبی برخوردار شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه هم به پروژه مسیر گردشگری بیستون به طاق بستان اشاره کرد و گفت: این پروژه از مهمترین پروژه های استان است که می تواند مسیر توسعه را برای کرمانشاه هموار کند.

مجتبی نیک کردار افزود: تاکنون اقدام های مناسبی برای ایجاد مسیر گردشکری بیستون به طاق بستان صورت گرفته، که به زودی عملیات اجرایی بخش هایی از این پروژه عظیم را آغاز خواهیم کرد.